606edf8fc3128svan.jpg
Foto: Profimedia

Při pohledu na některé dvojice sourozenců je jasné, že geny se nedají jen tak zapřít. Vzájemná podoba je totiž do očí bijící. U jiných se ale společné rysy hledají o dost obtížněji. Jak jsou na tom následující dvojice?

Penelope (46) a Mónica (44) Cruz
Tak schválně! Která je která? Ani bychom se nedivily, kdybyste byli u tohoto sesterského dua na pochybách. Vypadají jako dvojčata, přestože je od sebe dělí skoro tři roky. O dost víc vidět je ovšem slavná herečka Penelope. Její mladší sestra si také zahrála v pár filmech a televizních seriálech a je nadšenou tanečnicí flamenca.

pene.jpg
Foto: Profimedia

Chris (37), Liam (31) a Luke (40) Hemsworth
Jestli se někteří bratři opravdu povedli, potom jsou to Hemsworthové. Na tři fešáky je radost pohledět. Nejmladšího Liama můžete znát například ze série Hunger Games, prostřední Chris je představitelem superhrdiny Thora ve filmech o Avengers a nejstarší a také nejméně známý Luke ztvárnil roli Ashleyho Stubbse ve sci-fi sérii Westworld.

hems.jpg
Foto: Profimedia

Erika Stárková (36) a Lenka Neužil Stárková
Zatímco Eriku Stárkovou můžete znát jako Dášu/Pavla ze seriálu Most!, její starší sestra Lenka se živí jako produkční. Není jasné, jaký je přesně mezi sestrami věkový rozdíl, ale dvojčata prý rozhodně nejsou. I když kdyby za sebe při natáčení zaskočily, nejspíš by to nikdo nepoznal. Lenka je vdaná za herce Václava Neužila.

star.jpg
Foto: Profimedia

Jake (40) a Maggie (43) Gyllenhaal
Další sourozeneckou dvojici tvoří žena a muž, takže podoba není z pochopitelných důvodů tak jednoznačná, bystré oko ji ale najde. Co se týče kariéry, nemají si Maggie a Jake co vyčítat, oba jsou úspěšnými herci. Maggie je držitelkou Zlatého Glóbu a její bratr zase ceny BAFTA.

gyl.jpg
Foto: Profimedia

Taťána Gregor Brzobohatá (33) a Livie Kuchařová (28)
Mladší sestra naší jediné Miss World rozhodně nemusí blednout závistí. Příroda jí do vínku rovněž nadělila pořádnou dávku krásy, a navíc v kombinaci s talentem. Už odmalička se totiž věnuje zpěvu, tanci i hře na klavír. Blondýnky s uhrančivýma očima jsou si velmi podobné.

kuch.jpg
Foto: Profimedia

Jana Švandová (73) a Jitka Morávková
Umělecky založená je nejen známá herečka Jana Švandová, ale také její mladší sestra Jitka. Ta se věnovala loutkovému divadlo, poezii a také učení na základní umělecké škole. Podobné účesy i široké úsměvy způsobují, že jedna druhou opravdu nezapřou.

svan.jpg
Foto: Profimedia