Taky je vaše kůže po zimě suchá? Zkuste si vyrobit domácí tělový peeling. Já jsem z něj naprosto nadšená!

Každou zimu mám kůži na těle extrémně suchou, různě po těle mám skoro až stroupky... Trpím tím už odmala a nic nepomáhá. Vyzkoušela jsem drahá tělová mléka z lékárny i levnější z drogerie, nebo různé olejíčky, které jsem přidávala do vody ve vaně. Nakonec mi ale nejvíc pomohl peeling.

Peelingy jsou o toho, aby kůže pomaleji stárla. Díky masáži hrubšími částečkami se totiž kůže dobře prokrvuje. Navíc se tímto procesem zbavíme všech odumřelých buněk, což by se nám při běžném mytí sprchovým gelem nepovedlo.

Vždy jsem si kupovala peelingy v drogerii, někdy i docela drahé. Tak jsem si řekla, že je na čase zbytečně neutrácet za něco, co si můžu vyrobit sama a navíc ze surovin, které mám doma prakticky neustále.

Na internetu jsem našla spoustu jednoduchých receptů, tak jsem z nich udělala takový výběr a vyrobila si peeling z věcí, které mám ráda. Použila jsem olivový olej, třtinový cukr, med a skořici.

peeling

Nejdříve smíchejte půl hrníčku oleje s lžíci medu, pak přidejte hrníček cukru a lžíci skořice. Vše smíchejte.

A proč jsem vybrala zrovna tyhle ingredience? Skořice prý chrání tělo před bakteriemi a plísněmi. Také regeneruje tkáně, a proto se přidává do krémů proti celulitidě a striím. A navíc úžasně voní! Olivový olej chrání pokožku a tělo krásně promastí, takže po umytí už ani nemusíte použít tělové mléko. Med jsem použila, protože směs krásně spojil a navíc pomáhá proti vysušování, což jsem přesně potřebovala.

Peeling nanášejte po umytí sprchovým gelem. Tělo masírujte krouživými pohyby dokud se cukr nerozpustí. Každou část těla masírujte vždy alespoň tři minuty. Pak směs smyjte.

Myslela jsem si, že budu muset peeling použít několikrát, než budou vidět výsledky. Hned po první aplikaci je ale kůže krásně jemná, suchá místa jsou téměř pryč. Doporučuju!

Čtěte také:

Reklama