Přeji hezké dopoledne všem ženám-in.

U mě a přítele je to s rodinnýma financema jednoduché. Všechny vydělané penízky dáváme na jednu hromadu, ze které se platí jídlo, ošacení, kosmetika, složenky. Co nám zbyde, tak dáváme na náš tzv. stavební účet, protože stavíme domeček a z něho platíme cihly, písek atd. Větší výdaje (televize, dovolená) konzultujeme spolu.

U mých rodičů to je jiné. Taťka dává část jeho výplaty mamince a ona pak platí všechno (kromě velkých výdajů - opravy auta, dovolené). Tatínek pracuje hodně mimo bydliště, takže si hodně výdajů platí sám.

No a tragická situace byla a je u rodičů mého přítele. Jeho taťka dával všechny peníze jeho mamce. Pro sebe měl jen to, co si vydělal tzv. bokem. Jednou potřeboval menší částku peněz na opravu auta. Šel proto do banky a chtěl si vybrat nějaké peníze. Jenže na jejich společném účtě byla nula. Prostě ona vždy všechno utratila, neušetřila ani korunu. Je pravda, že měli hodně spoření, ze kterých si koupili auto, ale i tak opravdu netuším, za co všechno jejich peníze utratila. A to ani jeden z nich nevydělává málo. Prostě ona když má peníze, tak je utratí. Nevím, jak to teď u nich funguje, protože se budou asi rozvádět. On čeká s milenkou dítě a opravdu netuším, jak budou všechno kolem řešit (dům, auto... )

Vaše čtenářka x_iva


Milá x_iva,
soudím, že přítelovi rodiče jsou ještě mladí, tak si pak bude muset každý utrácet sám za sebe a je to.
Takový je život, důležité je, že to klape vám...

Reklama