Osobně bych termín „upalování čarodějnic“ nechala hluboko v minulosti a vůbec ho neprojektovala do podvědomí žen a tím méně mužů. Sobotní noc je totiž o něčem jiném. Všechno ale musí nějak vzniknout…

Čarodějky na koštěti NElétají, ale...!

Lidé mají potřebu 30. dubna nějak slavit.

Bohužel málokdo zná základ tohoto svátku, a proto vám ho pořád hustím. Tak se na mě nezlobte, že vám pořád cpu ten Beltine, který je krásný a mírumilovný.

  • Není pravda, že by se kdokoli měl upalovat.
  • Stejně jako není pravda, že čarodějky ve skutečnosti létají na koštěti.

Tahle představa má ale mnohem praktičtější, pochopitelnější, pravdivější a ve finále i značně úsměvný základ.

Snad vám to bude připadat stejně zajímavé, jako mě.

Zavinila to LÉTACÍ MAST

Základní surovinou k výrobě této specielní záležitosti je bylinka jménem durman. Takzvaná „létací mast“, byla opravdu hojně užívaná právě ženami při Beltinu právě v noci na 1. května.

Tehdy byli ke konci obřadu, který jsem podrobně popsala v zítřejším článku, ze společnosti vyloučeni všichni muži.

Byl to takový rituál a byl ryze ženský.

Mast, zvaná „létací“ má totiž několik zajímavých účinků, které pochopitelně lidé, ženy znaly.

Totiž:

Aplikována v přesném dávkování do oblasti genitálií způsobuje velice silné orgastické pocity (i několik za sebou), k tomu pocit stavu bez tíže a euforie.

Trvá to několik desítek minut!

Bylo by ale pošetilé si myslet, že muži šli před chvílí skutečně poslušně domů spát.

Ani náhodou!

Většinu času byli někde za bukem a se zájmem pozorovali, co tam vlastně ženy dělají.

A co viděli?

Obrázek rozjařených, výskajících dam eroticky manipulujících s košťaty, které byly předtím zcela neškodně užity k rituálnímu vymetání ošklivých věcí z kruhu kolem ohně.

A ani ženy doma nemlčely.

Vypravovaly o tom, kterak se vznášely vzduchem a popisovaly sexuální zážitky i pocit euforie. To nemohlo postupně díky lidské fantazii dopadnout jinak, než jak to dopadlo.

Obcování s Ďáblem a čarodějnice létající na koštěti!

Každá i sebevíc na hlavu postavená pověra má, jak vidno, svůj reálný podklad.

Ovšem v tomto případě si na prachobyčejné bylinné chemii a narkotizujících prožitcích několika zcela nevinných, jen nerozumných žen, postavila svatá církev důvod k masakrování a vraždám tisíců lidí a my se dodnes můžeme kochat postavičkami čarodějnic, obkročmo sedícími na košťatech.

Úsměvné, že?


Mohla bych teď příspěvek ukončit a nechat vás v sobotu v pětistupech planýrovat kapradiny a okrasné keře durmanu. Protože koho by to nezlákalo.

Jestliže ale vstoupíte v bratrské spojení s kamarádem durmanem neboli masláčem, měly byste vědět, že durman je jedovatý a silný halucinogen a na výrobu masti je třeba i dalších bylin a hlavně přesné dávkování.

Proto je dobře vědět že:

  • Se ze zmíněného stavu nemusíte už nikdy probrat, a tak strávíte zbytek života sice v permanentní orgastické extázi, ale také v uzavřeném pokoji psychiatrické léčebny.
  • Se sice proberete, ale s trvale poškozeným mozkem a centrem koordinace.
  • Se neproberete, protože dávkování (i kdybyste ho sehnaly v úplnosti) je univerzální, zatímco lidé různí. Předávkování durmanem znamená podsvětí a převozníka – tedy funus.
  • Se vám nic z výše uvedeného nepřihodí, ale při zběsilé extatické práci s koštětem vyvoláte třením tolik tepla, že se během rauše upálíte, případně si pokryjete 95 % těla třískami.

Tak teď je to už opravdu na vás. :-))

f

Dělejte, jak umíte, my trénovaly odlet ze střechy redakce na mopu, ale taky to jde. Durman má Saša v kapse... nebo ho už použila? :)

Reklama