shutterstock-1192505677.jpg

Je to vlastně úplně prosté. Když dostanete hezky zabalený dárek, tak automaticky očekáváte, že v něm bude nejlépe zlatá cihla nebo drahý mobil. Jenže po rozbalení leckdy zůstanou oči pro pláč. V překrásném balení je třeba propiska a poznámkový blok. V ošklivém balíčku naopak očekáváte jen to nejhorší a při rozbalení můžete být už jen mile překvapené.

A jaký to musí být šok, když v takovém naleznete třeba vytoužený mobil. Studie probíhala tak, že lidé nejprve dostali dárky zabalené v pečicím papíru, a potom ty v krásných balicích papírech. Zjistilo se, že ty hůře zabalené působí lidem větší radost, protože jim přijdou roztomilé. Oproti tomu dokonale zabalený dárek sice také neurazí, ale musíme počítat, že očekávání obdarovaného je potom mnohem vyšší. Výzkum probíhal mezi zkoumáním reakcí u obdarovávání mezi dvěma přáteli.

Co z toho vychází? Pokud hodláte dát kamarádovi nebo kamarádce laciné ponožky, zabalte je raději do obyčejného balicího papíru a moc se s balením nezaobírejte. Ušetříte čas a kamarád nebude zklamaný.

Reklama