Vybrat kabelku různých barev a sladit ji s botami a oblečením, aniž by se navzájem „třískaly“, už vyžaduje stylistického ducha. A to se cení. Ale pokud máte přece jenom obavy z toho, že šlápnete vedle a nebudete si vědět rady, máme pro vás pár rad, jak to dát všechno dohromady a nepůsobit chaoticky.

kabelky

„Kabelka musí mít stejnou barvu jako boty, jinak se dopouštíte módního faux pas,“ to už naštěstí dávno neplatí. Je to sice velmi jednoduché na kombinování, nic tím nemůžete pokazit, ale nikoho tím také neohromíte. No uznejte, že je to nuda a svědčí to o malé fantazii nositelky.

kabelky

1. Zvolte jednotný styl. Zamyslete se, co si budete brát na sebe. Je to spíše elegantní, trendy, nebo sportovní? Je váš outfit pestrý, nebo vzorovaný? Pak by i kabelka měla být stejného ražení.

kabelky

2. Není nutné mít kabelku podobné barvy jako oblečení, ale měly by spolu ladit. Pokud se chystáte vyrazit v neutrálních barvách, jako je třeba hnědá, šedá nebo béžová, doplňte je kabelkou v jasnějších barvách, která celek rozzáří. A naopak. Barevné šílenství zklidní jednoduchá jednobarevná kabelka.

kabelky

3. Míchání různých vzorů je vždy tak trochu rizikem. Pokud máte ale oblečení bez vzorů, klidně zvolte kabelku vzorovanou, sešívanou, nebo víc zdobenou. Pokud přece jen chcete kombinovat vzory, dbejte na to, aby se ve všech objevovala alespoň jedna stejná barva.

kabelky

4. Pozor na velikost kabelky, ta musí ladit také k vašemu stylu. Chcete vypadat chic a elegantně? Pak nechte laptop a další závaží doma a vyrazte s menší kabelkou „nalehko“. Sportovnější styl naopak dává prostor objemnějším kouskům.

5. I kabelku přizpůsobte své postavě. Kabelky přes rameno by měly končit u té části trupu, kterou byste chtěla vyzdvihnout. Pokud máte široké boky, kabelka by měla končit v pase, a naopak. Nevýrazný pas nejlépe zamaskujete kabelkami s dlouhým popruhem.

Univerzální kabelka pro všechny příležitosti asi opravdu neexistuje, ale v obchodech je jich tolik, že máme z čeho vybírat.

Zdroj foto: CCC