Moc pěkný příspěvek k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Jagea, která si všímá nejen toho, v čem si je se svými psy podobná, ale i mnohých rozdílů...

Přečtěte si s chutí příspěvek čtenářky s nickem Jagea. Její psí společníci jsou v mnohém odlišní, než ona, ale mají i stejné rysy...


Moji psi byli (a jsou) vždy krásní a ušlechtilí, což se o mé vizáži asi tak úplně říci nedá, takže tudy cesta podobnosti nevede. Možná by to ani nebyla cesta pravá. Sice jsem obdivovala pana Kožíška s fenou boxera Belinou, kteří si byli vizuálně podobni až neuvěřitelně, nicméně zrovna tohle jsem nezáviděla ani jednomu z nich.

Namlouvám si, že se svým psům podobám duševně, ale objektivně vzato, mám co vylepšovat i zde. Opravdu neumím být úplně každý den veselá, nejásám štěstím, když mě někdo vzbudí třeba uprostřed noci, nejsem vždy ochotná ke hrám a bezstarostnému lítání. Nezaujalo mě ani vytí za měsíčných nocí... Na svou obranu bych uvedla, že celkem nemohu za to, že jsem člověk a ne pes. Jako člověk se ale zase mohu o ty své psy lépe postarat než nějaký jiný pes. Mají ve mně zastání před tou někdy hodně neurvalou lidskou smečkou a taky jako alfa smečky mám povinnost obstarávat potravu. Dělám to ráda. Když přijdu domů s flákem masa a řeknu:“Panička ulovila“, oni ti dva psí kluci na mě koukají s takovým obdivem, že se cítím fakt hrdinsky.

Mám psy pro radost (což nechápou někteří chovatelé) a moji psi mají pro radost mě. Tedy aspoň doufám. Snažím se stejně jako oni být přímá, zásadová, milá, upřímná, ale i ostražitá. K cizím jsme svorně nedůvěřiví. Nemáme rádi pokrytce a vycítíme lumpa. Máme „svůj“ okruh lidí a psů a ten si rozšiřujeme jen obezřetně.

Vděčím svým psům (současným i minulým) za mnoho a po mnohaletém soužití se psy musím říci: Ano, jsme si v mnohém podobni, v mnohém odlišní, vzájemně se obohacujeme, vychováváme i ovlivňujeme, ale hlavně: máme se rádi, rozumíme si a jsme fajn parťáci:-)

Jagea

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. 7. 2012: Vy a váš pes

  • V čem se podobáte svému psu?
  • A v čem se on podobá vám?

Posílejte mi příspěvky k tomuto tématu ideálně formou příběhů, ale můžete zvolit i jinou formu, například srovnávací. Vaše texty očekávám nejpozději 2. 7. 2012 v 15.00 hodin v e-mailové schránce redakce (viz níže). Pokud chcete mít větší šanci na uveřejnění a tím pádem i šanci na získání krásného kosmetického dárku, nechť je váš text dlouhý alespoň jako tento odstavec. A jaký dárek jsem si pro jednu z přispěvatelek připravil? Je to zmatňující tónovací péče: GARNIER BB Cream 5v1.

bb

Reklama