Svět kolem nás je plný energií, ale ne všechny jsou dobré. Setkáváme se i s těmi negativními, které se nám někdy zabydlí i doma. Jak se tam dostanou? Může nám je přinést návštěva, nebo se někde venku nabalí přímo na nás, zavlečete si je se starožitnostmi a použitými předměty. Vznikají i z dlouhodobých nemocí, vzteku, hádek a násilí, po tragických událostech, případně i tehdy, kdy se od nás nechtějí odpoutat duše zemřelých. Pokud je něco z toho i váš případ, dobře a bezpečně se doma cítit nebudete. Naštěstí to podle ezoteriků můžeme změnit, a to nejen za jejich odborné pomoci. Zvládnete to sami, stačí vzít si prý na pomoc některou z následujících pomůcek.

6447bb6f9b41cobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Sůl nad zlato

Nerost, bez něhož by nešlo vařit a naše tělo by chřadlo, má i jiné přednosti. Dokáže na sebe vázat negativní energii. Proto už naši předkové používali sůl k ochraně příbytků proti zlým mocnostem. Obsypávali jí dům a dávali ji na jeho práh.

Nejlepší účinek má mít údajně sůl mořská. Ezoterici doporučují rozmístit ji v malých mističkách v rozích všech místností a nechat působit. Po prvním použití jen do druhého dne, pak je zapotřebí všechnu „špinavou“ sůl vyhodit, aby nalapanou negativní energii nepouštěla zpět. Někdo zase radí rozsypat sůl po podlaze, koberce nevyjímaje, nechat ji působit a pak vysát. Jiný navíc praktikuje rozpuštění soli v kbelíku s vodou na vytírání podlahy.

Pokud očistu solí praktikujete pravidelně a preventivně, můžete ji ponechat působit v místnosti třeba i celý měsíc.

Očistný kouř

Vykuřování místností pro jejich očistu je praktika, kterou lidé provádějí už tisíce let. Měla pomáhat od nemocí i negativní energie jako takové. Jak pomocí tohoto rituálu očistit váš příbytek? Pořiďte si ve specializovaném obchodě vykuřovací směs. „Vykuřovadel a vykuřovacích směsí existuje celá řada. Za mě nejsilnější je Dračí krev nebo Bílá šalvěj. Velmi dobrá je pak i Pryskyřice, Palo Santo, Kadidlo, Myrta, Eukylyptus, Hřebíček a spousta dalších,“ doporučuje Tereza Bísková, která ve své astroporadně využívá znalosti tradiční astrologie, karmické astrologie, numerologie, psychologie a čínské medicíny. Účinné jsou také svazky šalvějových listů.

A jak na samotný proces? Není to žádná věda, stačí připravit si kromě vykuřovací směsi také vykuřovadlo, nebo jen keramickou mističku, čistý písek, nebo himalájskou sůl a uhlíky. Do mističky nasypte písek a položte na něj zapálený, do červena rozfoukaný uhlík. Na něj pak nasypte vykuřovací směs.

Jakmile začne doutnat, projděte s mističkou velmi pomalu celý vykuřovaný prostor a nechte kouř vystoupat až ke stropu. Pak pečlivě obejděte proti směru hodinových ručiček všechny stěny a zastavte se ve všech rozích. „Tam nechte kouř působit déle. Právě v rozích se uchycuje nejvíce negativní energie, neboť nemůže v místnostech, které nejsou do kruhu, řádně proudit,“ vysvětluje Tereza Bísková. Až takto projdete všechny místnosti, položte mističku s doutnající směsí na pár minut postupně doprostřed každé místnosti. Hotovo? Pak celý obsah mističky vyneste z vykuřovaného prostoru a bezpečně vyhoďte.

Než se do vykuřování pustíte, otevřete dokořán všechna okna a dveře, ať má negativní energie kudy unikat. Pro posílení účinku je vhodné také v každé místnosti zapálit bílou svíčku.

Drahocenné kameny

Co minerál, to odlišné působení. Některé pomohou přivolat bohatství, jiné lásku, nebo početí dítěte. Existují ale i takové, které z vašeho příbytku vyženou negativní energii. Mezi polodrahokamy je těmito schopnostmi znám například křišťál, růženín, záhněda, turmalín, ametyst nebo hematit.

Kam v místnosti kameny umístit? Některé druhy patří co nejvíce do středu místnosti, jiné ke vchodovým dveřím nebo na parapety, jiné například do podkroví. Stejně tak se v závislosti na druhu kamene liší i způsob jeho pravidelné očisty, na kterou není radno měsíc co měsíc zapomínat. Některé se čistí vodou, jiné kouřem, další zase měsíčním svitem. Důležité je také kámen pravidelně nabíjet – to dokáže sluneční svit.

6447bce74c31aobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Další snadné způsoby, jak nedat negativní energii v bytě šanci

  • Pravidelně větrejte.
  • Pečlivě uklízejte.
  • Vyhazujte nepotřebné a rozbité věci.
  • Pěstujte živé květiny.
  • Volte žluté doplňky.
  • Zapalujte svíčky.

Zdroj informací: Tereza Bísková – TB Astroporadna, Alternativa shop, Ivana Regina Kupcová Sádlová

Čtěte také: