bebe

Pokud se snažíte zhubnout, mějte na paměti, že hubnutí není o tom přestat jíst, ale naopak. Měla byste jíst pravidelně, s rozumem a začít hned ráno.

Držíte-li se doporučení najíst se naposledy tři až čtyři hodiny před spaním, měla byste se držet i dalšího doporučení. Snídat. Tělo během večera a noci spotřebovalo všechny živiny i energii, kterou přijímáte právě jídlem. I když vy možná nemáte hned po probuzení pocit hladu, vaše tělo hlad má.

„Jednoznačně snídejte. Je to základ do celého dne a lépe se pak udržuje tělesná váha. Významně tím také můžete předejít pocitům úporného hladu a chutí na sladké v odpolední a večerní době. Snídejte nejpozději tak 1-1,5 hodiny po probuzení, jinak je to v zásadě jedno, zda se nasnídáte hned, nebo chvilku po probuzení. Vnímejte také to, co vám říká vaše tělo,“ doporučil v online rozhovoru na Ženě-in nutricionista Martin Forejt.

Kdo nesnídá, ten nehubne

Častou chybou hubnoucích bývá vynechání snídaně. Mnoho lidí si myslí, že když nebudou snídat, dosáhnout vytoužené váhy. Výsledky výzkumu zaměřeného na snídaně a hubnutí ukázaly, že ti, kteří nesnídali, vážili v průměru o 2,3 kg více než jejich vrstevníci, kteří pravidelně snídají.

Princip je jednoduchý. Pokud snídani vynecháte, tělo si z každého dalšího jídla začne ukládat zásoby na další hladovění. Jednoduše řečeno, když se nasnídáte, nedáte tělu důvod, aby si ukládalo na horší časy, a nebudete přibírat.

Důležité je i správné složení snídaně. Měla by obsahovat dostatek tekutin, vitaminů, vlákniny a dalších důležitých prvků.

Dobrou volbou pro zdravou a zároveň chutnou snídani jsou celozrnné cereální sušenky BeBe Dobré ráno, které se dnes vyrábějí v mnoho příchutích. Stačí si jen vybrat tu svou. Můžete ochutnat i speciální letní edici s příchutí hroznové víno a švestky a lesní ovoce. Snídani, aby byla kompletní, doplňte o kousek čerstvého ovoce, jogurt a dostatek tekutin.