floraNákupní galerie Palác Flóra chystá netradiční podívanou v podobě sjezdového závodu s názvem DownMall. Tato ve světě ojedinělá akce, při které závodí ti nejlepší rideři přímo v prostorách nákupního centra, proběhne již 12. února. Třetí ročník DownMall odstartuje ve vestibulu multikina Paláce Flóra. Následovat bude průjezd po ochozech jednotlivých pater nákupního centra. Návštěvníci se mohou těšit i na velice oblíbený sjezd z eskalátorů. Na startovní listině nebude chybět ani takové eso jakým je současný mistr světa Tomáš Slavík.

„Těší nás, že takto ojedinělý závod, jakým třetí ročník DownMall jistě je, budou moci na vlastní oči shlédnout právě návštěvníci Paláce Flóra,“ uvádí Daniela Vocetková, marketingová ředitelka Paláce Flóra. „Pro zajištění dobré viditelnosti bude podél závodní dráhy rozmístěno pět kamer, které budou závod přenášet na LCD televize po celém nákupním centru. Přenos bude vysílán online na serverech xman.idnes.cz a freecaster.com. O adrenalinovou atmosféru tak nebude nikdo připraven. Přejeme všem závodníkům hodně štěstí a divákům příjemnou zábavu,“ dodává Daniela Vocetková.

flora

Závod je z dispozičního řešení určen třicítce pozvaných riderů. Přítomní se mohou těšit na vybranou elitu domácích a zahraničních sjezdových závodníků. V rámci závodu DownMall 2011 se budou moci prezentovat také například naši přední slopestyle rideři. Pro všechny zúčastněné závodníky bude jistě motivací vedle skandujícího publika také výhra ve výši 30.000 Kč.

DownHill neboli sjezd se původně jezdil s dlouhými úseky téměř po rovině, postupně byly ale downhillové tratě náročnější, a to především po technické stránce. Ubývaly rovinaté pasáže, přibývaly terénní překážky (kořeny, kameny, skoky).

Slovníček pojmů: DownHill - podstatou této disciplíny je co nejrychleji projet určenou trasu.

  • DownMall - sjezd obchodním centrem
  • Rider - jezdec
  • Slopestyle - různé skoky a triky na za sebou postavených překážkách z kopce
Reklama