velikonoční inspirace

Nevíte co zajímavého připravit letos na Velikonoce? Máme pro vás pár tipů na sladké i slané pokrmy, zajímavé dárky pro koledníky, dorty, zužitkování vykoledovaných vařených vajíček a mnoho dalšího.

Miluji všechny možné inspirace, které najdete na Pinterest.com. Jsou tam úplné poklady. Nápady z celého světa, často velice zajímavé a neotřelé. Nevím potom, co připravit dříve, co vyzkoušet a čím překvapit nejen rodinu.

Protože právě Velikonce patří mezi období, kdy se můžete vyřádit. Přichází na řadu jarní barvy, venku svítí sluníčko, které dodá energii a chuť tvořit něco zajímavého. Překvapte koledníky, kteří k vám v pondělí přijdou, přátele a rodinu, které si pozvete domů na návštěvu.

velikonoční nápady

Uvařte vajíčka natvrdo. Opatrně rozkrojte a bílky na chvíli ponořte do vody s potravinářskou barvou. Žloutky dochuťte a ušlehejte. Recept na ďábelská vejce najdete v našem článku.

velikonoční cupcakescupcakyjarní cupcakyzajíčky cupcaky

Receptů na cupcakey u nás najdete hodně. Vezměte si ten, který vám vyhovuje a dozdobte ho nastrouhanou čokoládou a cukrovými vajíčky. Ty seženete třeba v prodejnách s cukrářskými pomůckami.

velikonoční sušenky

Sušenky jsou parádní pro každou příležitost. Na velikonoce je můžete netradičně nazdobit. Použijte některý z úžasných receptů na našem magazínu. Třeba mandlové sušenky, kakaovo kokosové sušenky nebo pomerančové sušenky.velikonoční sušenkyjarní sušenkyvelikonoční sušenky

Upečte si slavnostní velikonoční dort nebo jiný jarní moučník. Najdete u nás recepty na krémy i základní korpus.velikonoční dortvelikonoční dezert

Ozdobte si originální výslužku pro koledníky. Nabarvěte vajíčka, sladkosti zabalte do zajímavých krabiček.velikonoční vajíčko

dárky pro koledníky

Velikonoční stůl ozdobte slanými pochoutkami z uvařených vajec. Ale nejen z nich.kuřátka

Vařené vajíčko, mrkev a pepř. A máte krásná kuřátka.

velikonoční kuře

Další variace na plněná vejce.velikonoční mrkev

Mrkev upečete z listového těsta. Potíráte rozšlehaným vajíčkem s trochou oranžového potravinářského barviva. Plníte domácí vajíčkovou pomazánkou a dokončíte koprem.

velikonoční věnec

Tradiční kynuté pečivo nikdy nezklame. Recept na tyto věnce vám přineseme už brzy.

jidáše

Jidáše jsou tradiční velikonoční pečivo. Vyzkoušejte trochu jiné tvary. Třeba malé zajíčky.velikonoční vejce

A na závěr tip na krásné velikonoční „krabičky“.

Který nápad se vám líbí nejvíce a chystáte se ho vyzkoušet? Já jdu letos do mrkviček z listového těsta. Rozhodně!

Krásné Velikonoce přeje Elly.

Reklama