shutterstock-522480043.jpg

Foto: Shutterstock

Pravidla sběru planých rostlin

  • Vždy sbírejte rostliny jen v místech, které není znečištěné. Některým planým jedlým rostlinám se daří i u silnice, ale těm se obloukem vyhněte. Místo toho se zaměřte třeba na ty v horských oblastech. Dávejte však pozor, zdali není sběr zcela zakázán.
  • Pokud budete rostlinu sušit, sbírejte ji za slunečního světla, kdy je nejmenší vlhkost. Naopak pokud sbíráte ty k přímé konzumaci, sbírejte je ve stínu a soustřeďte se na ty nejmladší části.
  • Rostlinky přenášejte v prodyšném, třeba plátěném pytlíku či tašce nebo v proutěném košíku, aby k nim mohl vzduch.

Plané rostliny jsou blahodárné pro náš organismus. Ne každý má zahrádku, na které může pěstovat nejrůznější bylinky, a navíc ty plané leckdy obsahují mnohem více zdraví prospěšných látek. Sběrem můžete také zabavit i děti, pro které bude najednou pobyt v přírodě mnohem zábavnější.

Co obsahují plané rostliny

  • Alkaloidy

Tedy dusíkaté organické látky, které mají vliv na nervovou soustavu člověka. Ve farmacii se používají k léčení různých chorob.

  • Flavonoidy

Jde o barviva, které některé rostliny používají při fotosyntéze. Mají antioxidační vlastnosti, příznivě mohou ovlivnit i hormony.

  • Glykosidy

Mají ochrannou funkci (antibiotika, antimykotika.

  • Hořčiny

Vyvolávají chuť k jídlu, zlepšují trávení.

  • Minerální látky, Vitamíny

Černohlávek obecný

Mladé lístky lze přidat třeba do salátů. Sbírá se od května do října.

shutterstock-302613740.jpg

Hulevník lékařský

Lze ho rovnou konzumovat, dobrý je do salátů. Doba sběru je celoročně. Má ostrou hořčičnou příchuť.Sisymbrium-officinale-001.jpg
Foto: Shutterstock

Jitrocel větší

Jitrocel se obaluje, ale můžete ho rovnou konzumovat. Květenství se sbírá od července do srpna.

shutterstock-1387516148.jpg
Foto: Shutterstock

Pupava bezlodyžná

Pupava je bodlák, který vypadá poměrně nebezpečně. Kvete v červenci a v srpnu a v tuto chvíli můžete vyříznout její květení lůžko, které chutná podobně jako kedlubna. Sbírá se však i kořen, který suší.

shutterstock-1499263019.jpg

Šťovík kyselý

Šťovík kyselý známe z dětství. Obsahuje hodně vitamínu C, a můžete ho rovnou konzumovat. Dělají se z něj i obklady kůže při nemocech nebo kloktadlo při aftách. Roste do začátku srpna, tak si pospěšte!
 shutterstock-1377581549.jpg
Foto: Shutterstock

Čtěte také:

Reklama