Od 10. června budou mít obyvatelé a návštěvníci Prahy jedinečnou příležitost spatřit tajemné sochy a dech beroucí výtvarné objekty. Ty v pražských ulicích vyrostou v rámci výstavního projektu Sculpture Line. Práce předních umělců z České republiky i ze zahraničí budou na vybraných místech vystaveny až do 30. září. V areálu bobové dráhy v Proseku to bude originální socha Nohoboba.

Instalace můžete obdivovat na 17 místech v Praze. Některé z nich budou umístěny na Malé Straně, další bude možné spatřit v Tróji, na Karlíně, Vltavské náplavce ale i třeba v areálu Letiště Václava Havla nebo na Bobové dráze v Proseku.

nohobob

Socha Nohoboba, v rámci projektu Sculpture Line, bude umístěna nejprve v prostorách parkoviště u bobové dráhy, aby se po skončení výstavy přesunula přímo k populární „bobovce“, kde najde své stálé uplatnění.  Autorem sochy je sochař Štěpán Šefr.

„Jedná se o vítězné dílo vzešlé ze sochařské soutěže na půdě Akademie výtvarných umění, pro exteriér Bobové dráhy na Proseku. Nohobob není přímo názvem díla, spíše pracovním pojmenováním na způsob zoologického názvosloví. Socha je výsledkem asociační práce s místem určení instalace. Ve zkratce by se dala popsat jako dětské boby se zvířecími končetinami (tu pes, tu kůň…), nesoucí velký cylindr. Celé dílo, je ze zadání vandalu-vzdorné, tedy z tmavého armovaného betonu, o váze kolem 3,5t a bude usazeno v terénu bobové dráhy s osvětlením a výhledem na vysočanskou industriální krajinu, “informuje o díle talentovaný sochař.  

nohobob

 O bobové dráze:

Celoroční provoz bobové dráhy v Proseku byl zahájen 15. června 2003. Dráha je dlouhá necelých 800 metrů a její převýšení dosahuje 50 metrů. Boby na ní dosahují maximální rychlosti okolo 60 kilometrů za hodinu.

Vedle délkových a rychlostních parametrů je zajímavý i profil trati. Obsahuje 720 stupňové zatáčky a nejednu další „vychytávku“ (tzv. osmičku, hup a další). Dráha je naprosto bezpečná a bez doprovodu rodičů na ní mohou jezdit děti od 8 let. Mladší bobisté se mohou svézt spolu s rodiči na jednom bobu. Dráha je otevřena každý den, a to od 10:00 do 22:00 hodin.

Aktuální informace o dráze naleznete na www.bobovadraha.cz.

Reklama