karluv-most.jpgFoto: Shutterstock

Karlův most je aktuálně téměř bez turistů, a tak se kavárník Ondřej Kobza společně s Prahou 1 rozhodli ho využít pro jedinečnou akci Prostřený stůl. Na tomto ikonickém mostě společně mohou lidé hodovat a užít si tak jedinečnou atmosféru u 515 metrů dlouhého stolu pokrytého bílým ubrusem a květinami ve vázách.
 
„Může přijít kdokoliv, vstupné se neplatí. Podmínkou ale je, aby někdo něco donesl. Někdo třeba upeče bábovku, koláče nebo třeba husu. Jiný host a zároveň hostitel připraví jednohubky. Někdo přinese růži do vázy. Nebo třeba jen hroznové víno. Anebo vezme kytaru a zazpíváme si Na tom pražským mostě, rozmarýna roste…,“ vysvětluej myšlenku společného setkání Ondřej Kobza.
 
„Tato akce bude pouze jedenkrát, protože ji lze organizovat jen díky této naprosto výjimečné situaci, kdy je Karlův most téměř prázdný. Něco podobného možná už nikdy nezažijeme,“ říká starosta Prahy 1 Petr Hejma. „Louis Vuitton chtěl před časem na Karlově dělat party, ale to by si užilo jen pár vyvolených, kteří by na uzavřený most v tu chvíli směli. A nikdo další by z toho neměl nic. My most nyní místo turistů zaplníme sousedy a stoly. Nechceme tu ale žádné alkoholové turisty, jen slušné návštěvníky Prahy 1,“ doplnil.
 
Kvůli hygienickým a organizačním důvodům je potřeba se na slavnost registrovat přes systém Goout.cz, kde je potřeba si vyhledat Prostřený Karlův most. Na místě pak dostanete placku, která vás bude opravňovat sedět u stolu. Omezený počet míst sezení u stolu bude i bez rezervace na místě.
 
Další informace najdete v události na Facebooku.

Reklama