Moderní domácnosti jsou doslova přeplněné nejrůznějšími spotřebiči. Bez jejich pomoci bychom ještě vařili vodu na ohni nebo prali prádlo na valše. Není divu, že jsme si na tyto tiché asistenty rychle zvykli a jejich přítomnost jen stěží vnímáme. Říkáte si, že už vás žádný spotřebič nepřekvapí? Přinášíme vám pár tipů na neobvyklé pomocníky, kteří dokáží domov svým vzhledem ozvláštnit nebo vás zaujmou jedinečnými funkcemi.

Robotičtí pomocníci

Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT2 si dokonale poradí s klasickými a bezrámovými okny. Můžete jej využít i pro čištění zrcadel, protože disponuje senzorem, který ho informuje, kde plocha končí. Uklízí ve třech fázích: Nejprve speciální čistící textilie z mikrovláken odstraní největší nečistoty. Následně pomocí silikonové stěrky setře zbylé nečistoty a kapky. Na závěr vyleští okno jemnou mikrovláknovou textilií. V případě výpadku elektriky oceníte záložní akumulátor a podtlakový systém s bezpečnostní „přísavkou“, takže přístroj nespadne a nepoškodí se.

pomocník

Pokud vás nebaví každodenní vysávání, vsaďte na robotický vysavač Ecovacs D77.

Ten kombinuje robotický i ruční vysavač, a tím zaručuje komplexní řešení úklidu ve Vaší domácnosti.
Vysavač lehce přejíždí přechodové lišty s oblými hranami až do výšky 1,5 cm a díky své malé výšce (pouze 9 cm) uklidí i pod postelí či nízkým nábytkem. Robotický vysavač je ideální pro čištění všech typů podlahových ploch: dřevěných podlah, linolea, dlaždic a koberce vlasem do 1 cm. Vysavač je vybaven antibakteriální funkcí Ag+.

eco

Stačí vybrat ze čtyř režimů a nastavit čas úklidu, který vám vyhovuje např. v době vaší nepřítomnosti. Po dokončení úklidu se robotický vysavač automaticky vrátí do nabíjecí stanice.

Ruční vysavač umístěný v nabíjecí stanici automaticky vyprázdní obsah nádoby na nečistoty z robotického vysavače, který do nabíjecí stanice zaparkuje. Lze jej však použít i samostatně. Součástí balení je navíc ohebná hadice, teleskopická trubice, kartáčová a štěrbinová hubice, hubice na stěny a také pás k zavěšení na rameno pro jeho pohodlné používání.

CHLADNIČKA V NEOTŘELÉM BAREVNÉM PROVEDENÍ

pomocník

Kombinovaná chladnička Goddess RCC 0155 ve stříbrné barvě s černým nebo červeným sklem na dveřích se ihned stane neotřelým doplňkem jakékoliv kuchyně. Lednice pracuje v úsporné třídě A++ a její celkový objem je 190 l, z kterého 135 l tvoří chladnička a 55 l mraznička. Svými rozměry je tento model vhodný hlavně do menších bytů. Chladnička disponuje nastavitelnými policemi z tvrzeného skla, průhledným šuplíkem a čtyřmi průhlednými přihrádkami ve dveřích. Mraznička je vybavena třemi průhlednými šuplíky a zamrazí 2,5 kg potravin za 24 hodin, které při výpadku proudu uchová v plně zmrazeném stavu až 18 hodin. Řadí se také do nejvyšší čtyřhvězdičkové třídy pro dlouhodobé uskladnění hluboce zmrazených potravin.

cladnicka

PRŮHLEDNÁ RYCHLOVARNÁ KONVICE

I obyčejná rychlovarná konvice se může stát vkusným doplňkem a zároveň svou jedinečností ozvláštnit všední prostory kuchyně. Zvolte například skleněnou rychlovarnou konvici Gallet BOU 742 s netradičním vnitřním osvětlením o objemu 1,7 l.

pomocník

Díky jejímu zpracování z průhledného skla můžete lépe odhadnout množství vody, které potřebujete ohřát. Použité varné sklo zároveň zaručuje nejvyšší míru zdravotní nezávadnosti ve srovnání s ostatními materiály používanými u rychlovarných konvic. Rychlovarná konvice je bezkabelová, se středovým konektorem pro její snadné umístění na podstavec. Vysoký příkon 2000 W zajistí rychlé dosažení bodu varu. Konvice se také snadno udržuje díky velkému průměru otvoru, skrytému topnému tělesu pod rovným nerezovým dnem a dalším oblým a snadno přístupným částem. Je také opatřena bezpečnostním výklopným víčkem, ovládaným tlačítkem na rukojeti. Nepostrádá ani automatiku vypínání při dosažení bodu varu, či ochranu proti přehřátí a chodu naprázdno. Prostor v podstavci pro uskladnění napájecího kabelu umožňuje nastavení jeho délky podle potřeby.

Vkusný a praktický doplněk

Toužíte-li po opravdu vkusně provedené meteostanici, která bude hezkým doplňkem a perfektně zapadne do vašeho útulného domova, ideálním řešením je meteostanice  Hyundai WS 2244 v elegantním černém, stříbrném nebo dřevěném designu. Bude vás informovat o přesném čase, vnitřní i venkovní teplotě a také vlhkosti vzduchu. Dokonce vám graficky znázorní, jaké počasí můžete v budoucnu očekávat.

pomocník

Více informací naleznete na www.goddess.cz, www.gallet.cz, www.hyundai-electronics.cz a www.ecovacs.cz

Reklama