dpp.jpg
Foto: Profimedia

Nová limitovaná dokumentární série Depp vs. Heard od režisérky Emmy Cooper, která pracovala také na dokumentech Bikram: jogín, guru, sexuální násilník nebo Tajemství Marilyn Monroe: Ztracené nahrávky, pokrývá soudní proces slavného páru s cílem podat neutrální přehled, co se stane, když soud veřejného mínění začne zastiňovat realitu.

Třídílná série poprvé představuje svědectví Deppa a Heard souběžně, přičemž využívá 200 hodin živě přenášeného soudního procesu z hlavních zpravodajských relací a také veřejnost komentující na TikToku a Twitteru. Roli, kterou v procesu sehrály sociální sítě, dokument hodlá důkladně rozebrat. Dále vyvolává provokativní a nepříjemné otázky týkající se toho, jak mohly rozhovory probíhající mimo soudní síň ovlivnit výsledek.

Minisérie Depp vs. Heard byla původně vysílána na Channel 4 koncem května a získala protichůdné recenze. Dvouhvězdičkové hodnocení deníku The Guardian ho označilo za „hluboce depresivní“, zatímco The Telegraph ocenil zobrazení cirkusu na sociálních sítích kolem procesu.

Depp vs. Heard bude na Netflixu k vidění od 16. srpna.

rez.jpg
Foto: Netflix

Zdroje: Guardian, The Telegraph, Netflix