shutterstock-1033201708.jpg
Foto: Shutterstock

Nedávná studie ukázala, že téměř 50 procent dospělých se pokusilo o alespoň jedno usmíření s bývalým partnerem. Může to být recept na katastrofu, zvlášť pokud budete moc spěchat, naléhat nebo máte k návratu špatné důvody. Když ale oba dva strávíte čas prací na svých problémech, smíření by mohlo mít dokonce smysl. Jde však o velké rozhodnutí, které by mělo být učiněno s pečlivým zvážením. Než se vrhnete do náruče svého bývalého, je nezbytné mít strategii. Tady je pár tipů od odborníků, kterými se můžete řídit.

Chcete úspěch? Hledejte známky změny
Existuje nespočet důvodů, které vedou k rozpadu vztahu, klíčem k budoucímu úspěchu je jistota, že se tyto okolnosti změnily. Vnitřní změny, jako je uvědomění si sebe sama, prolomení starých vzorců, obnovení zranitelnosti a důvěry a uzdravení z minulosti, nás připravují na novou zkušenost s partnerem. Také vnější změny, jako je kariéra, efektivní komunikace a celkové načasování, podporují úspěšnou druhou šanci. Návrat k bývalému partnerovi lze přirovnat k nápravě citového zranění. Zdravý vztah není ztracen proto, že zpočátku nefungoval, úspěch přichází v tom, jak ho napravíte. Opravte ho dobře!

Krutá upřímnost je klíčová
Než se pokusíte vrátit k bývalému partnerovi, dobře si to rozmyslete. Musíte k sobě být opravdu brutálně upřímní ohledně toho, proč se k němu snažíte vrátit. Jde jen o to, abyste oddálili smutek? Proč jste se s ním vůbec rozešli? Skutečně jste se ze všeho uzdravili, nebo v sobě stále dusíte bolest a křivdy? Když se rozzlobíte, vmetete jim jejich minulé hříchy zpět do tváře? Jste si naprosto jisti, že jste připraveni na vztah s člověkem, kterým je nyní, a ne s tím, kým býval? Pokud si vy dva nedokážete promluvit o tom, co se stalo, a každý z vás si přisvojit svůj podíl na rozchodu (a také odpustit jeden druhému i sami sobě) pak si jen zaručujete, že se staré konflikty budou opakovat.

shutterstock-182590424.jpg
Foto: Shutterstock

Navázání nového (starého) vztahu
Pro každý skvělý vztah potřebujete kombinaci několika věcí: upřímnost, empatii, soucit, věrnost. Pokud však začínáte znovu, budete potřebovat toto všechno, a navíc několik zásadních věcí, které potřebují všechny vztahy: otevřenou a upřímnou komunikaci a ochotu připustit si, že děláte chyby. Mějte oči otevřené, abyste se mohli vyhnout situacím a chybám z minulosti.

Zpomalte svůj pohyb na sociálních sítích
Pokud přemýšlíte o návratu k bývalému partnerovi, nepospíchejte. Nespěchejte se změnou statusu vašeho vztahu na „ve vztahu“ ani nezačínejte zveřejňovat fotky na všech sociálních sítích, dokud si oba nejste jistí a nemyslíte si, že to vydrží. Nikdo ve skutečnosti nechce vědět, že „je to komplikované“. Než ho začnete na sociálních sítích opět sledovat nebo sdílet společné fotky, zaměřte se především na budování důvěry a budoucnosti.

Zdroj informací: Psychology Today, Stylist

Reklama