toilet

Závidím lidem, co mají dvě koupelny. Alespoň v mé rodině je ráno koupelna na roztrhání. Všichni totiž vstáváme ve stejnou dobu.

Zvláště s dcerami je kříž. Jedna si myje vlasy, jako by to nešlo udělat večer, druhá si zabere zrcadlo, jako by šla na módní přehlídku, a ne do školy a já abych si čistila zuby nad vanou. No to je tedy úroveň.

U nás by se klidně ještě jedna koupelna snesla, nebo přinejmenším další umyvadlo se zrcadlem. Každodenní pošťuchování a přetahování už mě nebaví. To abych vstávala o hodinu dřív, protože milostivé slečny dělají všechno na poslední chvíli a nehnou se o píď.

Ještě že nemáme v koupelně záchod. To už by mě asi kleplo. Nevím, co je to dnes za módu, nacpat WC mísu vedle vany. Chápu, že někde opravdu není zbytí, ale proč to projektovat do nového nebo rekonstruovaného bytu. Není to ani hygienické, ani estetické, o praktičnosti nemluvě.

Představte si takové ráno běžné čtyřčlenné rodiny. Všichni čekají frontu, než si otec přečte své noviny. Asi víte, že tím nemyslím jenom čtení.

Můj bývalý manžel navíc trpěl fobií, kterou si přinesl z dětství, když bydlel v žižkovském pavlačáku. Od té doby nesnášel, když někdo stál, nebo dokonce chodil za dveřmi, protože by se „nevytentočkoval“.

Jak to máte doma vy? Svádíte také boje o koupelnu nebo záchod? Děláte si rozpisy? Máte WC mísu v koupelně, nebo odděleně? Co myslíte, že je lepší?

Reklama