Kubík, jehož rolí byl měsíc Únor, se ráno probudil s typickými boláčky. Když jsem to zjistila, vytanula mi na mysli scéna, kde si všech dvanáct měsíčků předávalo mikrofon, který si samozřejmě všechny děti dávaly pečlivě až k puse. Emily hrála Srpen. Bylo tedy de facto jasno.
5e3d33381278cobrazek.png
A taky že ano. O 15 dní později, tedy během vánočních svátků, se jí na čele objevila první neštovice. Jejich počet se zvyšoval geometrickou řadou a po několika hodinách jsme je přestali počítat. Bez horečky, bez potíží, jen ty nepříjemné pupínky. První noc byla kvůli nim náročná, mazali jsme, jak jen to šlo, ale ty mršky prostě svědily.

Další dny už dítko v podstatě nevědělo, že je nemocné, což je skvělé, nicméně při představě, že budeme doma dva týdny, se mi rosilo čelo. A tak jsem vymýšlela zábavu o sto šest.

Díky za výtvarné potřeby
Na internetu jsem objednala plátna, nové barvy, modelínu, třpytky, lepidlo, dekorativní pírka a řadu dalších věcí. To totiž Emily baví a zabaví. Za ty promaroděné týdny vzniklo tolik děl, že bychom si mohli otevřít galerii. Třpytky budeme nacházet po celý rok, dekorativní pírka poletovala pár dní všude možně po bytě a z modelíny jsme vysochali i tatínka letícího na svém paraglidingovém padáku. No zkrátka a dobře: kreativitě bylo učiněno za dost.

Obývák se změnil k nepoznání
Každý den si Emily přenesla na gauč peřinu i polštář a na zem umístila sedací pytel. Někdy stavěla bunkr, jindy vytvořila improvizované hřiště (ano, pohyb jí evidentně velice chyběl). 

Deskovky jsou nej
Hráli jsme. Dokonce tak moc, že jsme pexeso ani jiné hry, co máme doma, nemohli po týdnu už ani vidět. A tak jsem dojela do obchodu pro další hru. Jmenuje se Double a kromě toho, že je zábavná, trénuje postřeh a procvičuje myšlení.

Bez pohádek by to nebylo ono
Zavrtat se pod peřinu a pustit nějakou hezkou pohádku, to prostě k léčbě dětských nemocí patří. I my jsme koukali, a tak vám můžeme doporučit třeba krásnou pohádku Mravenčí polepšovna. Ukáže dětem, že ani brouček není podřadný tvor, i když je o tolik menší než my.
 
Jaké jsou vaše fígle, když je nutné zůstat s dětmi doma?

Čtěte také:

Reklama