Pokud sledujete aktivitu klíšťat, určitě víte, že jsou nyní, v teplých dnech velmi aktivní. Jestli nejste očkovaní, pak se spolehněte na kvalitní repelenty, které vás před klíšťaty ochrání.

repelent

Společnost Alpa, a.s., tradiční český výrobce stejnojmenné francovky, nabízí řešení pro každého, kdo nestihl očkování proti klíšťové encefalitidě a obává se zvýšeného rizika nákazy v letních měsících. V jednom z nejširších portfolií repelentních přípravků na trhu nabízí varianty pro děti, pro osoby s citlivou pokožkou, repelenty speciálně testované v Posázaví nebo přípravky se stejnou účinnou látkou, kterou používají vojáci pohybující se v tropické džungli. Repelenty pod značkou Alpa jsou k dispozici v několika praktických baleních a s cenou začínající na 20 Kč.

Repelenty jsou vhodné zejména pro lidi, kteří nemohou nebo nechtějí být očkováni. Poskytují velice účinnou ochranu před napadením klíšťaty a rozhodně lze doporučit jejich důsledné používání při všech cestách do přírody.

Tradiční žluté přípravky s černo-červeným nápisem Repelent z portfolia Alpy patří mezi nejznámější a nejvyhledávanější repelenty na českém trhu. Pro české zákazníky není bez zajímavosti, že nejsilnější varianta Repelentu Forte byla testována ve specifických podmínkách v povodí řeky Sázavy v nadmořské výšce 400 m.n.m, tedy v lokalitě s vyšším počtem výskytu ovádů a muchniček zdobných. Výsledek testování SZÚ potvrdil jejich vysokou účinnost i na tyto druhy hmyzu.

„Troufám si tvrdit, že naše řada repelentů dokáže pokrýt všechny standardní situace i požadavky zákazníků. Ať už formou různorodých balení, tak i skladbou účinných látek. Kromě šíře portfolia je naší konkurenční výhodou i tradičně příznivá cena,“ uvedl Ing. Pavel Smažil, vedoucí obchodního úseku společnosti ALPA, a.s.

Dle údajů Státního zdravotního ústavu četnost nákazy klíšťovou encefalitidou dramaticky roste, počet případů nakažením touto chorobou od roku 1991 stoupl o 146 %. Jen v roce 2011 bylo potvrzeno 861 onemocnění z toho pět nakažených nemoci podlehlo. Ochrana je přitom jednoduchá. Buď se s předstihem nechat očkovat, s vědomím, že na některé nemoci, jako je například lymeská borelióza, ehrlichióza, babesióza, bartonelóza, účinné očkování stejně neexistuje nebo zamezit klíštěti kontakt s pokožkou pomocí repelentních přípravků.

REPELENT - Jedná se o základní repelent řady, pro běžné užití. Léty prověřená účinnost základní složky Diethyltoluamidu poskytuje ochranu před všemi druhy bodavého hmyzu. Díky vyváženému složení je možno jej aplikovat přímo na nechráněnou pokožku.
REPELENT sprej Forte - Jedná se o velice silný repelent pro užití v náročných podmínkách. Obsah 28 % účinné látky Diethyltoluamidu, který je užíván také armádami celého světa, zaručuje intenzivní ochranu před bodavým hmyzem.
REPELENT pro děti a citlivou pokožkou - Díky použití účinné látky Insect Repellent 3535 jej mohou používat děti od 1 roku. Po užití nedráždí pokožku, a to ani při přímému vystavení slunečním paprskům.
REPELENT krém s Aloe Vera - Alternativa ke klasickým repelentům ve spreji. Díky výtažkům z Aloe Vera má krém i protizánětlivé účinky.
REPELENT gel - Transparentní gel pro aplikaci přímo na pokožku se silným účinkem. Gel obsahuje i aromatické výtažky z citronu a citronelovou silici pro intenzivnější repelentní účinek. Díky těmto výtažkům je navíc příjemně parfemován.
REPELENT gel roll on - Gel se silným účinkem a příjemnou vůní. Díky formě roll-on nedochází při aplikaci ke kontaktu gelu s rukou.
Gel po bodnutí hmyzem - Gel pro lokální ošetření pokožky po kousnutí bodavým hmyzem. Má chladivý a mírně znecitlivující účinek, zabraňuje nepříjemnému pocitu svědění a pálení. Lze jej použít i při popálení kopřivami.

www.alpa.cz

Reklama