Říká se sice, že sdílená starost je poloviční starost, ale i tady platí ono léty prověřené – všeho s mírou. Pokud do celého světa opakovaně vytrubujeme, jak se máme špatně, vlastně se jen neustále utvrzujeme v tom, že tomu tak je. Místo, abychom napřáhli síly a problém vyřešili, ocitáme se v bludném kruhu negativních událostí a stejně tak působících nálad.

Podle studií mají lidé, kteří si více stěžují, horší zdraví. A samozřejmě mnohem větší sklony k depresi. Pojďme to zkusit změnit.

STĚŽUJU SI, TEDY JSEM?

Znáte to. Sejdete se s přítelkyní u kávy či vínka a za chvíli už probíráte, kdo vás naštval, kdo co udělal špatně, co se nepodařilo. Je to tak přirozené… A po pár minutách doslova otravné. Negativní myšlenky jsou jako semena, která sázíme do světa prostřednictvím stěžování. A budou růst a plodit. Proto si svoje myšlenky hlídejte. Chraňte je. Ochraňujte je před negativitou ostatních a před tím, čemu se říká „zprávy“.  Zkuste se změnit hned teď. Přestaňte říkat to, co je destruktivní, a změňte to na to, co je konstruktivní. Vaše myšlenky utvářejí váš život a vaše slova odkazují k tomu, co si myslíte. (Will Bowen )

Svět bez stížností
Navlékněte si na ruku jakýkoliv náramek a zkuste změnit nejen svůj život k lepšímu.
Je to tak snadné: Když se přistihnete, že si stěžujete, někoho kritizujete (včetně sebe!) či pomlouváte, přendejte si náramek na druhou ruku a začněte svých 21 dní výzvy počítat od začátku.
Vědci věří, že trvá přesně 21 dní, než změníme starý návyk. A stěžování si údajně návyk je.
Z na první pohled nudné věci si udělejte zábavu!
Když si přestanete stěžovat, uvidíte, že máte vlastně možnost radovat se z mnoha jiných věcí. A šířit je dál!
Zkuste být vděčné za každou pozitivní maličkost, která vám v hlavě „obsadí“ místo.
Naučte se být vědoma všeho, co říkáte a jaké mají vaše slova následky.
Bližší informace o takřka celosvětové 21denní nestěžovací výzvě najdete v půvabné knížce Svět bez stížností, která právě vychází. Součástí je také motivační náramek.
Buďte optimistické stejně jako postavička na přebalu knihy. Její autorkou je Lucie Ernestová. A přímo se vznáší nad věcí...


Přečtěte si také:

Reklama