Kapitán ztroskotané lodi tvrdí, že nebezpečnou plavbu okolo pobřeží podnikla na příkaz firmy, která ho zaměstnávala. Svým zachranným manévrem pak prý zachránil stovky životů...

Sledujete události okolo ztroskotané lodi Costa Concordia? Jako hlavní viník neštěstí byl označen její kapitán Francesco Schettinao, který ale nyní tvrdí, že nebezpečnou cestu (zdravici) okolo pobřeží ostrova Giglio vykonal již několikrát, a to na příkaz vedení společnosti, která ho zaměstnávala. Proč? Jako propagaci výletních plaveb...

Další informace najdete na následujícm odkaze...

Novinky.cz: Blízko ostrova jsem musel plout kvůli propagaci, říká kapitán Schettino

A mě tak napadá - už jste se někdy ocitly, milé čtenářky, pod tlakem vedení firmy a musely vykonat něco, s čím jste nesouhlasily?

(jdk)

Starší zprávy...


Již na sedm stoupl počet obětí lodního neštěstí, při němž se 290 metrů dlouhá loď Costa Concordia převrátila u italského ostrova Giglio. Uvedla to ráno italská tisková agentura ANSA. Stále se pohřešuje asi 14 lidí.

O nezodpovědném chování kapitána potopené lodi Costa Concordia Francesca Schettina informují dnes média v přepsaném hovoru mezi ním a pobřežní stráží, která kapitánovi nařídila návrat na loď. Ten ji však neuposlechl.

Víze zde...

Pohřešuje se již 29 osob (25 pasažérů a 4 členové posádky). Podle posledních informací je již sedm mrtvých.

Další informace zde...

(jdk)


Na šest stoupl v pondělí ráno počet obětí lodního neštěstí, při němž se 290 metrů dlouhá loď Costa Concordia převrátila u italského ostrova Giglio. Uvedla to ráno italská tisková agentura ANSA. Stále se pohřešuje asi 14 lidí.

I dnes, v 21. století se ještě potápí výletní lodě...

Je to jako před sto lety na Titanicu (Titanic ztroskotal z 14. na 15. dubna roku 1912) – naštěstí s menší ztrátou na lidských životech, ale i tak dosti nepochopitelné.
I dnes v 21. století se ještě potápí výletní lodě.

Italskou loď, která v noci z 13. na 14. ledna 2012 uvízla na mělčině, před pěti lety pokřtila slavná modelka Eva Herzigová. Prý se při křtu neotevřela láhev. A pověra je na světě. Realita však skutečná.

lod

Foto: EPA, ara

Luxusní loď Costa Concordia byla na okružní cestě po Středomoří, když v noci na sobotu ztroskotala u jižního pobřeží Toskánska. V boku lodi se při nárazu vytvořila sedmdesátimetrová trhlina a plavidlo se převrátilo na bok. Jeho polovina zůstala nad mořskou hladinou.

V době havárie pouhých tři sta metrů od břehu. Příčina nehody zatím není známa. Stále větší váhu ale má hypotéza, že kapitán Francesco Schettino plul u ostrůvku záměrně, aby poskytl větší zážitky turistům. Kapitán je od soboty ve vazbě

Podrobnější informace naleznete zde

 

Reklama