Dneska jsem se dozvěděla, že se nestávkuje za ideu ani za stravenky, ale za obyčejného člověka. Od rána mi vrtá hlavou, jak takový obyčejný člověk vypadá.

Vzpomněla jsem si na rodiče. Celý život vstávají před svítáním, pracují manuálně, vychovali dvě děti, žijí slušně, do důchodu mají kousek a reformy se jich tedy nedotknou. Když jsme se bavili o stávce odborů, maminka křičela něco nepublikovatelného a tatínek po prohlášení:“ Ať jdou do ****.“ Praštil s dveřmi a šel sekat dříví.
Co třeba mé skromné já? Matka třech dětí, toho času na mateřské dovolené a z části pracující? No, jestli jste si mého názoru na odbory v diskuzích ještě nevšimli, tak přitvrdím:)
Manžel. To víte invalida třetího stupně by asi chtěl nějaké sociálně vyměklé reformy, nebo stát coby charitní organizaci. Na adresu odborářů měl tak hlučný projev na jedno nadechnutí, že jsem ho přihlásila k profesionálním lovkyním perel.
Jů, tchánovci. To víte, podnikají, ti to mají třeba jinak? Nemají. Jsem zvyklá, že je tchýně hlučnější, ale na stávku se jí už raději ptát nebudu, ještě mi píská v uchu po demonstraci názoru na blokádu.
Kruci, kde pohledat obyčejného člověka? Na druhou stranu mne může těšit, že jsme tedy národem neobyčejných lidí.
A bez ohledu na to, kdo má pravdu a kolik nás tahle sranda bude stát, neprodám svůj hlas za stravenky. Protože vím určitě, že za mě dneska nestávkují.
TTT

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Díky TTT, za váš příspěvek. Je mi bližší než jiné názory dnes zveřejněné. A dnes opravdu nebrečím po příspěvcích, i když mail zeje prázdnotou. Všiml jsem si, že na ženských serverech se o vážnějších věcech většinou moc nediskutuje. A že se často stává, že ženy nemají chuť své názory dávat všanc kritice. Je to škoda, protože jsem přesvědčen, že je třeba, aby do politiky šlo více žen, ale ne kvótami, ale zespodu od píky obecních sdružení a spolků.

  • Co si o stávce myslíte vy?
  • Stávkovala jste někdy?
  • Souhlasíte se stávkou, nebo ne? Proč?
  • Stávka vás nezajímá? Pobavte nás tím, co baví vás…
  • Udělejme si krásný oddychový den.

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvek odměním sladkostmi dle vašeho výběru. Tak vzhůru do psaní, focení a posílání…

Reklama