pov.jpg
Foto: Shutterstock

Kdy se budete vdávat?

V žádném případě by to podle našich předků neměl být měsíc květen. Protože „svatba v máji, do roka máry“. Někdo hovoří i o listopadu jakožto o měsíci nosícím novomanželům smůlu. Také raději ani nemyslete na páteční veselku a zkontrolujte si, zda ve zvolený den nehrozí zatmění slunce. Stejně tak termín posuňte tehdy, mají-li přijít ve zvolený den bouřky. Ty by přinesly do manželství hádky.

A v neposlední řadě – rozhodně se nevdávejte ve stejný den, jako vaše sestra, pokud ji máte. Možná ušetříte peníze, ale nosí to smůlu.

Pozor, co si oblékáte

Jakožto nevěsta byste si svatební róbu rozhodně neměla šít sama. Právě tak se zašívá cesta ke štěstí. Navíc co steh, to slza v manželství. Raději si ji půjčte, nebo kupte. Jakou zvolit? Bílé šaty, to je klasika, která neomrzí. Pokud byste ale raději experimentovala, určitě se vyhněte zeleným, modrým nebo fialovým. Ne že by šlo o módní faux pas. Tyhle barvy prý přinášejí do manželství hádky končící modřinami. To samé platí pro modré šperky. Pokud už chcete dodržet tradici hlásající, že musíte mít něco modrého, pak volte raději podvazek. Jistota je jistota. Pozor i na zdobení perlami, protože „kolik perliček, tolik slziček“. A aby vás cestou k oltáři neposedli zlí duchové, schovejte se pod závoj.

Moment, ještě boty! Střevíčky by neměly mít volnou patu ani špičku, protože právě tudy z manželství utíká blahobyt.

Samozřejmě nezapomeňme na ženicha, který vás nesmí vidět ve svatebním (ani samotné šaty) ještě před dnem D. Přináší to smůlu. Mimochodem, stejně tak by nevěsta neměla předem vidět svatební kytici. A šťastná byste nebyla ani v případě, kdy by k oltáři napochodoval ozdoben motýlkem. Jistojistě by vám z manželství časem uletěl.

Vítejte na hostině

Koláčky, které budete hostům podávat, by neměly projít při pečení vašima rukama. Kdybyste se jejich výroby účastnila, hrozilo by vám nuzné manželství a k tomu uplakané děti. Co maximálně můžete, to je projít kuchyní, uštípnout si kus těsta a hodit ho na zem. Nebojte, cukrářky vám to nemůžou mít za zlé. Zajišťujete si tak plodnost.

Pověry se váží i k dortu. Ani ten byste si neměla péct sama. A až ho budete krájet, podělte všechny hosty. Každý musí ochutnat, jinak by vás vystavili smolnému životu ve svazku manželském.

Jestli milujete zelenou barvu, nelaďte do jejího tónu alespoň svou svatbu. Sice na oko uklidňuje, ale zároveň i symbolizuje zradu. A tu si ve společném životě přece nepřejete. Jediné, co můžete jakožto nevěsta pověsit na svůj dům, je zelený věnec z břečťanu. Nosí štěstí.

Jakmile budete vdanou paní, za nic na světě si nesundávejte snubní prsten. To prý smíte až po porodu prvního dítěte. Jinak se manželství rozpadne.

Zdroj informací: Svatební asistentkaSvatba, Bereme se

Čtěte také:

Reklama