Svatba je jedním z nejdůležitějších a nejkrásnějších momentů v lidském životě, který si valná většina z nás přeje sdílet se svými nejbližšími. Stejného názoru byla i Erika, tedy aspoň to si o ní její rodiče vždy mysleli. Před pár dny ovšem zjistili, že je tomu zcela jinak….

„Víme, že Erika je dost submisivní dívka a každému svému chlapci zcela propadla, tak jsme byli celkem smíření s tím, že se jednou za svou další láskou odstěhuje klidně na kraj světa, ale to, co nám udělala, si nemůžeme s manželem nijak racionálně vysvětlit,“ začíná nám vyprávět Zdena (60), která se minulý víkend dozvěděla, že její dcera je už nějaký ten pátek vdaná, a je z toho samozřejmě v šoku.

Marriage

Jsem vdaná, už měsíc!

Erika (27) je totiž opět bláznivě zamilovaná a tentokrát se za svým přítelem, vlastně už manželem, odstěhovala před několika měsíci na druhý konec republiky, konkrétně do Ostravy, a svou rodinu tedy od té doby vídá minimálně. Přesto nikoho z Eričiny rodiny nenapadlo, že by jejich dcera byla schopná nepozvat svou rodinu na vlastní svatbu.

„Když k nám Erika přijela na návštěvu, moc jsme se na ni těšili. To víte, štve nás, že se skoro nevídáme, máme spolu dobrý vztah, ale když nám naše dcera oznámila, že je vdaná, a nepozvala nás na svou svatbu, zasadila nám všem zásadní ránu,“ svěřuje se Zdena, která je samozřejmě z celé situace špatná. „Oznámila nám to u nedělního oběda, jako by se nechumelilo, takže jsme si všichni mysleli, že si dělá legraci, ale když jako důkaz začala vytahovat svatební fotky, rozbrečela jsem se.“

Eričina rodina tedy prožila minulý víkend šok, ze kterého se nikdo z nich nemůže zkrátka vzpamatovat.

Můj manžel vás na svatbě nechtěl!

Vše navíc nabralo grády poté, co Erika své rodině oznámila, že hlavním důvodem, proč nikomu z nich nedala o své svatbě vědět, bylo přání jejího manžela Jakuba. „Řekla nám, že Jakub si to zkrátka nepřál, prý se chtěli vzít jen sami dva se svými svědky, což ale není až tak úplná pravda, svatba to sice byla podle fotek, které nám dcera ukazovala, opravdu malá, ale Jakubovi rodiče na ní byli! Mého manžela to vzalo na tolik, že Erice oznámil, ať jede zpátky do Ostravy, a k nám se už nikdy nevrací.“

Od té doby Eričini rodiče svou dceru samozřejmě neviděli, a ani o ní nechtějí na nějakou dobu slyšet, jelikož je jejich dcera opravdu ranila. „Víme, že je to „jenom“ svatba a nějak to své dceři za čas odpustíme, ale cožpak je Erika s odpuštěním tak pitomá, že si vzala člověka, který jí bude diktovat, kdo z nás ji smí či nesmí navštívit? Jak to asi bude vypadat, až budou mít děti? Na to radši ani nechci pomyslet!“ hodnotí celou situaci nešťastně Zdena a dodává: „Rána, kterou nám Erika zasadila, se už nikdy nezacelí, ale je to její rozhodnutí, které musíme s těžkým srdcem všichni respektovat, vnucovat se jí zkrátka nebudeme! Sama musí přijít na to, jak moc nám tím ublížila,“ uzavírá zklamaná Zdena.

Čtěte také:

Reklama