Tři druhy cereálií Nesquik, tři příběhy

Na zadní straně obalů cereálií Nesquik, Nesquik Mix a Nesquik ABC nově objevíte příběhy, které nemají konec. Neděste se, má to svůj důvod – udělat vypravěče pohádek z vašich dětí. Rozehrát jejich fantazii na plné obrátky a využít společný čas u snídaně tím nejlepším možným způsobem. Jejich duševním i tělesným rozvojem.
Večer před spaním můžete dětem přečíst namísto klasické pohádky příběh ze zadní strany cereálií Nesquik. Třeba o drakovi, který je tak trochu jiný. Nebo o Strašidelném Hradu, odkud prchají návštěvníci. Případně o robotech, kteří hledají Planetu pro život. Jen se tentokrát nedoví, jak zápletka dopadne. Konec totiž neexistuje. Je na nich samotných, aby rozhodly, co se přihodí. Není ale kam spěchat! Ráno moudřejší večera, a tak nechte jejich fantazii pracovat přes noc. Kdo ví, třeba si příběh prožijí i ve snu. Uvidíte, jak moc se budete těšit na ráno, kdy vyprávění dokončíte u společné chutné snídaně.

Jak si s tímto hravým úkolem poradily naše spřátelené bloggerky, které mají malé děti?

Veronika H 
ne1.jpg
Foto: veruharnol.cz

Náš osmiletý Lukášek je jediný, kdo si v naší domácnosti rád dopřává cereálie s mlékem. Když mu dorazily tři balení Nesquik, byl nadšený. Ovšem Nesquik má novinku, dnes nebudu představovat příchutě, nebo nové tvary. To ne, na třech druzích Nesquik cereálií se v zadní části objevily nedokončené dětské příběhy. Děti si mohou příběhy samy přečíst (anebo jim je přečtou rodiče - samozřejmě) a je jen na jejich fantazii, jak je dokončí a jak budou příběhy dále rozvíjet. Mohou si klidně vytvořit vlastní knihu, pokud jsou vaše děti kreativní, neváhejte a pusťte se do toho. Lukáškovi se moc líbí i záložka Nesquik, kterou si ihned podepsal a dal do rozečtené knížky… Luky už je samostatná jednotka, asi ví, že toho je na mě někdy moc a když ho honí hlad anebo mlsná, nalije si mléko, ohřeje si ho, nasype si cereálie a je spokojený!

Je to tak snadné, zkuste večer dětem přečíst nebo si vymyslet příběh a nechat je, aby samy vymyslely, jak skončí. Skončit nemusí hned! Povídejte si o pokračování příběhu pěkně společně u snídaně, která jim k tomu dodá dostatek energie.

Více najdete na jejím blogu: Veruharnol.cz

Elly 
ne2.jpg
Foto: Elly

Naše Žofinka miluje povídání příběhů. Ať už jsou to pohádky nebo když jí povídáme nějaké zážitky, případně společně spřádáme plány třeba na dovolenou. Teď vydrží nekonečně dlouho poslouchat o tom, jak poletíme letadlem na dovolenou k moři a uvidí tam delfíny. Nechá si podrobně vyprávět, jak jedeme na letiště, jak to tam chodí, jak to vypadá v letadle. Povídáme si tak během dne, ale taky před spaním. To se pak někdy stane, že ráno otevře oči a hned chce ve vyprávění pokračovat. A takové příběhy na pokračování teď najdete na krabicích s cereáliemi Nesquik. Na zadní straně objevíte příběhy, které nemají konec. Dokončení je totiž na vás, ale hlavně vašich dětech. U menších dětí můžete příběh dopovídat vy, větší vám rády pomohou. Ideální je pro tohle povídání třeba víkendová snídaně. My máme štěstí, že si tyhle pomalé snídaně můžeme dopřávat denně, takže teď prozkoumáváme nejen nové příběhy, ale také obsah krabic Nesquik. Jako skvělý nápad mi přijde to, že můžete dětem přečíst příběh z obalu cereálií večer, před spaním. A ráno si jej můžete vymyslet a dopovídat právě u snídaně s Nesquik. Když u vás bude mít tenhle způsob povídání úspěch, můžete si stáhnout další pohádky TADY.

Více najdete na jejím blogu: Bohynekuchyne.cz

Vendula 

ne4.jpg
Foto: Vendula

S klukama se snažím ve chvílích, kdy nemusím pracovat vymýšlet různé aktivity. Základem našich dní je ale určitý řád, který se snažíme dodržovat. Díky němu se nám pak celý harmonogram daří dodržovat ještě o něco lépe. Základem každého dne je dobrá snídaně. Rozhodně pravdivé moudro, které se mi osobně bohužel nedaří vždy dodržovat. Kluci naštěstí nedají bez dobrého jídla na začátku dne ani ránu. První slovo, které Erik při vstávání říká je ŇAM-ŇAM a utíká k lednici, kde si vyndá svůj oblíbený jogurt. Alex už je větší a miluje cereálie. Milovanou klasikou je u nás Nesquik. Od té chvíle, kdy jsme přišli na to, že se dá zakoupit také verze s písmenky, trvá snídaně sice déle, ale “umíme” díky němu již valnou většinu abecedy. Asi je Vám jasné, že by se Sašovi líbilo skládat písmenka nejen k snídani, ale i k obědu a večeři :). Jeho sen se teď tak trochu plní a ke krabici cereálií od Nestlé se teď pravidelně vracíme i během dne. Na obalu Nesquiku jsou totiž nově umístěny NEDOKONČENÉ PŘÍBĚHY.

Zkrátka příběhy třeba o drakovi, který je tak trochu jiný. Nebo o Strašidelném Hradu, odkud prchají návštěvníci. Případně o robotech, kteří hledají Planetu pro život. Konec příběhu však chybí. Schází zkrátka proto, aby děti mohly ve spolupráci s rodiči rozvíjet svou fantazii, slovní zásobu a zároveň trávit společný čas kvalitně a přínosně. My jsme si kartičky s nedokončenými příběhy z krabic Nesquiku vystřihli a čteme a pracujeme s nimi hlavně večer před spaním. Protože již základy pohádek známe, vždy se snažím o to, aby výsledný příběh měl jiný závěr a dopadl originálně. My máme příběhy zvlášť na kartičkách, je možné je však podle naznačených čar nastřihnout a spojit tak, aby vznikla malá praktická kniha, kterou si můžete vzít všude sebou a vymýšlet příběhy třeba i na prázdninách u babičky nebo na dovolené u moře.

Více najdete na jejím blogu a sociálních sítích:
https://www.wevush.com/2021/05/22/chvile-na-pohadku-a-neco-dobreho/
https://www.facebook.com/kaleidoskopmekuchyne/posts/162276239240327
https://www.instagram.com/p/CPK6mjWr_Ny/

Nedokončené příběhy z cereálií Nesquik ovšem rozvíjejí také fyzické dovednosti dětí. Dejte jim do rukou nůžky, tužku a pastelky, aby si z příběhu na krabici udělaly mini knížku. Stačí ho podle naznačených čar vystřihnout, přeložit a pak dopsat a dokreslit ilustrace. Jak asi bude vypadat přední stránka knihy v podání vašich dětí?

Pokračování na internetu

Už máte doma dokončené všechny tři příběhy, které lze na krabicích cereálií Nesquik najít, a vaše ratolesti baží po dalších? Není nic jednoduššího než kliknout ZDE a stáhnout si další. Sbírka příběhů, jimž mohou vaše děti vymyslet konec podle vlastní fantazie, je bohatá.

Podívejte se na video:

Proč cereálie Nesquik?

Po dlouhém nočním spánku potřebují děti vyváženou snídani, aby se probudily a nastartovaly svůj den. Hned po ránu by měly přijmout okolo 20 % denní potřeby energie a významné množství živin. Za ideální snídani proto výživoví specialisté považují směs sacharidů, vlákniny, bílkovin, vitaminů a minerálních látek. Toto všechno tělu dodá porce kvalitních cereálií, mléčného výrobku a ovoce. Nesmíme ale zapomínat ani na pitný režim, tedy sklenku vody.

Při výběru cereálií je důležité dbát, aby byly vyrobeny z celozrnné mouky, skýtaly bohatý zdroj vlákniny a obsahovaly vitaminy a minerální látky. To všechno a skvělou chuť k tomu nejdete v cereáliích Nesquik od značky Nestlé. Jsou doplněné o riboflavin, niacin, vitamin B6, kyselinu listovou, kyselinu pantotenovou, železo, vápník a vitamin D, takže mimo jiné připívají i k rozvoji poznávacích funkcí. A co víc - obsahují pouze přírodní aromata a jsou bez palmového oleje. Podtrženo a sečteno, cereálie Nesquik pomáhají rozvíjet potenciál našich dětí, aby nás mohly překvapovat každý den.
60b4cac645c28obrazek.png

Naše články:

Redakční testování: Nesquik Nedokončené příběhy jsou zábavou nejen pro děti
Snídaně, která rozvíjí kreativitu dětí. Nesquik přináší zábavné Nedokončené příběhy

Reklama