n

Obliba či odpor k tapetám nás dělí na dva tábory. Neutrální postoj neexistuje. Buď je nesnášíme a do bytu bychom si je nikdy nedaly, nebo je máme rády a svůj názor si dokážeme obhájit. Ať už patříte k jedné, či druhé skupině, tuhle podívanou si nenechte ujít.

Možná máte při vzpomínce na špatně přilepené tapety husí kůži. Pamatujete si doby, kdy byly nedílnou součástí panelových bytů. Místo kvalitního štuku se lepily snad přímo na panely. Byly vám vnuceny vzory, které jste si nemohli sami vybrat. Co pokoj, to přehlídka nevkusu. Brzy se začaly „odfukovat“ od zdí a byly spíš pro zlost. A když jste je chtěly sundat, doškrábaly jste se až beton. Hrůza.

Na dlouhou dobu se nám vryl do paměti odpor k těmto papírovým náhražkám výmalby a někoho z nich má husí kůži dodnes. Není divu.

Ani já nejsem velkým příznivcem tapet, ale když jsem objevila tyhle ukázky, řekla jsem si, že vám je předložím k diskusi.

Určitě se najdou prostory, kam se tapety vyloženě hodí a propůjčí jim zajímavý vzhled.

  • Obrazová tapeta na jednu zeď? Proč ne?
  • Tapeta, která má vtip a dodá místnosti prostor? Klidně.
  • Kreslená tapeta do dětského pokoje? No jasně

Pokud právě vy patříte k těm, co vzali tapety na milost, budete se mít na co dívat. A vy, kteří tapety nemusíte, třeba změníte názor.

Napište nám svůj názor do diskuze

Foto: Elle Maison

Čtěte také:

Reklama