Dobrý den, ž-inky.

Když jsem si přečetla dnešní téma, tak mě hned napadlo, co napsat. Já totiž hrozně často jezdím s kamarádama na čundry. A protože jsem strašná puntičkářka, vždycky s sebou vozím úplně všechno - pro jistotu. Taky jídla s sebou vždycky hodně vozím. No a proto nesnáším vyžírky.

Stalo se mi totiž, že si někteří z kamarádů zvykli, že já vždycky všechno mám, a sami to přestali vozit. Jezdili s tím, že někdo to bude mít. A ten někdo jsem vždycky byla já. Tak jsem jednou udělala totéž - nic jsem si nevzala s tím, že „někdo to bude mít". To bylo haló :)!

Najednou se ukázalo, jak se všichni spoléhali na to, že jsem soumar. Nebyly zápalky, nože, provazy, ešus... Náhradní ponožky, šitíčko, nůžky... Sůl a cukr... Zkrátka spousta věcí. Od té doby už se kamarádi vždycky radši domlouvají, co kdo vezmeme, a je to o moc lepší. Ten seznam věcí klidně udělám, ale nemusím to tahat na zádech já.

Jo a z hořícího domu bych zachránila právě věci na čundr - baťoh, a v něm mám vždycky to nejnutnější - pokaždé po čundru vyperu, vyžehlím, spravím a všechno připravím do batohu. Tak ten bych vzala, a to i na pustý ostrov.

S.


Děkujeme za pěkný příspevěk.

Jak jste na tom Vy, ženy-in? Jste pečlivky, které s sebou vozí spoustu věcí, nebo vyžírky"? Nebo máte někoho takového mezi kamarády?

Podělte se s námi o své názory a zážitka na redakce@zena-in.cz!

Reklama