Zdravím vás, ahoj!

Já mám trému z lidí vůbec. Nejvíc se děsím toho, že za chvilku budou zase Vánoce. Ale já si říkám: „Za chvilku budou Vánoce“ už v únoru.

Nejsem pak schopná dojít si ani pořádně nakoupit, já žiju sama, tak je to pro mě docela problém. Jsem z Brna, nebydlím naštěstí úplně v centru, ale stejně je všude vždycky tolik lidí, že tam prostě nemůžu jít. Všichni se na sebe mačkají, narážejí do sebe v obchodech košíky, všude je plno aut, pořád tma a navíc ještě zima (ta mi vadí nejméně).

Řeším to tak, že chodím nakupovat těsně před zavíračkou, ale to už pak třeba u nás nemají pečivo (máme kousek malý koloniál), a tak stejně musím čas od času do samoobsluhy, která je narvaná i normálně, natož v prosinci.

Vždycky mám pocit, že se všichni zbláznili a já jsem pak taky blázen, ale z nich. Chodím zásadně vedlejšími uličkami, kde těch lidí není tolik, i když se pak pro změnu bojím, že mě někdo přepadne.

Ne že bych nesnášela lidi, ale dohromady mi hrozně nedělají dobře. Nenávidím Vánoce! A vážně se jich bojím.


Myslím, že tohle už je sociofobie zcela jasně. Váš případ už by možná měl posoudit nějaký odborník a pomoci vám zvládat lidi. Můj kamarád má podobné problémy, ale řekl bych, že když ho to „chytne“, je to ještě horší, on pak nechodí ani ven.

Držte se, Vánoce jsou za chvilku za námi… To určitě zvládnete!

Reklama