Havěť všelijaká. To je dnešní téma. Letos to dokonce začalo dříve, protože už v lednu jsem seděl v kavárně a po lžičce v čaji mi lezla líně černá ospalá chlupatá moucha. Sousedovi psi i náš kocour Čert si nosí vesele další a další klíšťata, i když ta by měla být někde polozmrzlá v listí.

Ale to jsou jen detaily, ten hlavní nápor je teprve před námi. Tak si pojďme povídat o tom, jakou havěť skutečně nemáme rádi. Někomu vadí pavouci. Mám dokonce kamarádku s arachnofobií tak silnou, že se rozbrečí, kdy se k ní někdo s pavoukem blíží. Šílí dokonce i z fotografií. Protože ji mám rád, dostala ode mne encyklopedii pavouků.

Trochu to zabralo, knihu dnes dokonce dokáže otevřít a otočit dvě až tři stránky, než ji zase štítivě odloží. Jak jste na tom s pavouky? Bydlíte s nimi v míru, nebo se jich bojíte? Při návštěvě Ameriky jsem byl i v místech, kde žijí černé vdovy. Tam jsem se bál i já kdejaké pavučiny.

Stejně jsem se bál vysoké trávy kolem skalek, kde se prý vyhřívali chřestýši. Toho jsem na rozdíl od vdovy neviděl, ale že by mi to nějak vadilo, to nemohu říci.

Oblíbené jsou také pochopitelně myši a další hlodavci, před kterými se dá vyskočit na židli a krááásně pištět a ječet. Taky se na ně dá hodit hadr a do něj pak bušit lopatou. Nebo tak něco.

Těch možností je moře. Někdo třeba nemá rád takové ty ryběnky, které vylézají za tmy. Nebo třeba škvoři. Sice už o nich víme, že nám bubínek neproštípnou, ale stejně! Ošklivý škvor!

Díky podnebí sice nebudeme doma mít hada, ale zato si z lesa můžeme přinést stádo klíšťat. A když děti ze školy hned druhý den přivlečou hejno vší... To je doma radosti. Historek s havětí všelijakou máte určitě spousty! Sem s nimi! Určitě se skvěle pobavíme nad hrůzou těch druhých! :)

Kterou havěť nemáte rádi?
Co je pro vás nejhorší?
Setkání s myší nebo hadem?
Nebo máte děs z pavouků?
Vadí vám hmyz všeobecně?
Máte nějaké podivnosti rádi?
Milujete zvíře, které ostatní nesnáší?

O tom všem nám napište na adresu
redakce@zena-in.cz! Odměníme vás!

Reklama