Zatímco Petra si na těhotenství počkala tři roky a podstoupila kvůli němu spoustou náročných vyšetření i zákroků, Marie (28) otěhotněla doslova lusknutím prstů. Deset měsíců poté, co s přítelem nechali možnému příchodu miminka volnou cestu, porodila holčičku. Krásnou a hlavně zdravou. To Petra takové štěstí neměla ani tentokrát. Její chlapeček trpí od narození závažným onemocněním, které ho bude hendikepovat už po celý život. A to je kámen úrazu, který kamarádky rozdělil.

646f3a7cefcc8obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Od té doby, co jsme se obě staly matkami, leze mi stále víc na nervy. Popravdě, nemůžu ji už ani vystát. Nedokážu poslouchat její řeči ani koukat, jak si absolutně neváží toho daru, že má zdravé dítě. Je schopná o své holčičce mluvit tak ošklivě! Dokonce jednou prohlásila, že lituje, jak moc rychle do mateřství skočila. Prý kdyby věděla, jak moc náročné to bude, šla by na potrat a počkala si na další dítě ještě pět, šest let,“ kroutí Petra nevěřícně hlavou a běduje i nad kamarádčinou péčí o dceru. Má pocit, že se o ni nestará tak, jak by si holčička zasloužila.

„To ona si ji krásně oblékne, vystajluje. Ale už jí absolutně nezáleží na tom, že jí na nohu cpe nevhodné boty, dává jí nezdravá jídla nebo nechává ponocovat. Vůbec jí nečte, nehraje si s ní. Jen ji odloží do ohrádky a řeší si svoje zájmy. Při každé návštěvě skřípu zuby. Když cokoli naznačím, snažím se poradit, Máňa jen mávne rukou. Že prý to moc prožívám. Zato ona má své dítě totálně na háku,“ zlobí se Petra, která si je vědoma i pravé příčiny své stále vzrůstající zášti vůči kamarádce. Je to pocit nespravedlnosti.

„Jasně, výchova je každého věc. Ale proč ona má bez jakýchkoli problémů zdravé dítě, když o něj dvakrát nestála, neváží si ho? Proč my, kteří jsme si našeho chlapečka vymodlili, tolik jsme toho pro něj protrpěli, musíme být tak potrestáni koukáním se na to, jak trpí, nemůže žít normální život? Vím, že za tohle Marie nemůže. Ale nedokážu si pomoct, nemůžu ji kvůli tomu vystát,“ přiznává Petra, která se své kamarádce s pravým důvodem odcizení nikdy nesvěřila. Ani to nemá v plánu. Doufá, že postupem času Marie sama pochopí, že se snaží zbytečně, a kontaktovat ji přestane.

Zdroj informací: respondentka Petra

Čtěte také:

Reklama