Čtenářka malinke-kote přispěla opět kontroverzním příspěvkem. Zeleninu a bylinky se učí pěstovat, ale většinou jí nechutnají. Díky za příspěvek malinke-kote.

Přeji všem pěkný den,
 
dnes a zítra by jsme měli očekávat ještě teplo, ale bohužel o víkendu se zase ochladí a to je veliká škoda. Snad alespoň nebude pršet, abychom mohli jít o víkendu na zahradu. Ale zpátky k dnešnímu téma, který je opravdu pěkný a proto jsem se rozhodla také něco málo přispět. Bylinky a zeleninu převážně nekupujeme, vše potřebné máme na zahradě. Pěstujeme tam rajčata, petrželku, jarní cibulku, mrkev, ředkvičky, mátu, bazalku, tymián, heřmánek a další bylinky. Máme na zahradě toho opravdu hodně. Také tam pěstujeme dokonce brambory a různé druhy ovoce i přesto že máme poměrně malou zahradu.
 
Sice máme bohatou zahradu zeleniny a bylinek ale bohužel zeleninu moc ráda nemám a tak z ní nijak extra nevařím. Která zelenina v jídle mi nevadí je např. mrkev, ale musí být nastrouhaná, nemám jí ráda v celku. Tažke když se dělá polévka tak zásadně zeleninu nastrouhat. Přítelovo mamka dává do polévky mrkev na velké kusy, takže je jednoduché jí vyndat a nebrat si jí. Co se týká bylinek, ze kterých se dá udělat i čaj tak já osobně raději kupovaný v sáčcích. Nevím proč, ale třeba mátový čaj domácí my nechutná. Raději si ho koupím, protože je pro mě chutnější. Stačilo mi jednou, když přítelovo mamka mi udělala nějaký domácí čaj na průdušky. Ani už nevím z jaké bylinky to bylo, ale myslela jsem že umřu, když jsem ho musela celý vypít.
 
Zajímavý recept určitě nemám, jsem teprve začátečník ve vaření a tak toho moc extra neumím. Zatím vařím pouze základní a jednoduchá jídla na ketrých se nedá nic extra zkazit. Spíše se inspiruji co je doma a naházím vše do jednoho hrnce a ono z toho něco vyleze. Většinou naštěstí jenom dobrá jídla. Co se týká toho jak jsem se stala zahrádkářkou, tak díky mému budoucímu manželovi a budoucí tchýni. Oni mají koupené dvě zahrady, které k sobě spojili a já jsem prostě za tu dobu co jsme spolu nějak začala pomáhat. Vysvětlovali mi co a jak mám dělat, abych něco nepokazila a od té doby to mám ráda a už se těším až bude ta jedna zahrada na 100% naše. Zatím je jeho babičky a dědy, kteří tam přes léto bydlí, ale už je přepsaná na něj a až nebudou moci oni chodit nahoru na zahradu, tak se tam zabydlíme v létě my :-)
 
Jak už jsem se zminovala bylinky ráda nemám a zeleninu málokterou. Převážně tedy mrkev, ředkvičky. Co ale nesnáším jsou rajčata, cibule a česnek. Tyto tři věci mi opravdu vadí. Cibule je základ veškerého jídla a tak vždy se musí přecedit a nebo tak rozmixovat abych jí neucítila ale i přesto, že je rozmixovaná tak jí tam cítí. Proto převážně vařím bez cibule a je to také dobré. Jsem bohužel na cibuli alergická, ale to je jenom v mé mysli. Nejsem na ní vysloveně alergická, že se jí nesmím ani dotknout jako některé lidi, co jsou doopravdy na některá jídla alergická.
 
Všem přeji pěkný zbytek dne a užijte si den. Já si ho užiju do večera ve škole :-(
 
malinke-kote
Text nebyl redakčně upraven


  • Bylinky a zeleninu si kupujete, nebo pěstujete?
  • Z jaké zeleniny nejraději vaříte?
  • Máte nějaký zajímavý recept?
  • Jak se z vás stala zahrádkářka?
  • Nebo proč se z vás nikdy nestane?
  • Máte ráda zeleninu a bylinky? Které? Proč?
  • Pochlubte se  svými výpěstky a svými zahrádkami s poživatelnými rostlinami…

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás dnes v 16 hodin odměním knihami: Biokuchařka Hanky Zemanové a Kuchařka pro dceru od Jany Florentýny Zatloukalové

Reklama