Děkujeme za vtipný příspěvek na dnešní téma. Poslala nám ho čtenářak Heligona a doszvíte se v něm, jako kosmetickou pomůcku nejčastěji používá.

Krásný den všem krasavicím. Jak to mám já? Líčím se celkem málo, vlastně jen na zvláštní příležitosti. Ve všední dny chodím jen tak, ale nevylučuji, že jednou s maskováním budu muset začít. Takže když má přijít nějaká větší akce, vytahuji svou kosmetickou taštičku. Já napsala taštičku? Ve skutečnosti je to taška. To, že se téměř nemaluji, mi nebrání pořizovat stále nová a lepší zkrášlovátka. Samotný proces přeměny je mi trošku proti srsti a vždy mi hlavou táhne melodie z písně Michala Davida. Slova se mi ráda přizpůsobila a tak dokola vyji: "Nesnáším líííčeníííí"

Jaké malovátko používám nejčastěji? Když se tak nad tím zamyslím, je to jednoznačně vatová tyčinka (ta, kterou se normální lidé šťourají v uchu). Nanesu make-up a setřu si ho z vlasů. Následují oční stíny, k jejich korekci použiji už zmíněnou tyčinku. Trochu tvářenky a řasenka. Otřu zbloudilé stopy řasenky (tyčinkou) a poupravím stíny. Nakonec nanesu lesk na rty a obrysy zarovnám tyčinkou. Musím si odpočinout, než se vrhnu na vlasy.

Čemu se věnuji o něco častěji, jsou nehty. Baví mě vymýšlet, jakou barvu tentokrát použiji a čím případně dozdobím. Lakování provádím několikrát týdně, při mých aktivitách ta paráda moc dlouho nevydrží. V létě lakuji i nehty na nohou, to mě baví kupodivu ještě o něco víc.

S líčením jsem začínala někdy v závěru základky. Tehdy jsem si, kdoví proč, myslela, že vypadám dobře s výrazně černě obtaženým obočím. Později jsem si oblíbila tmavý make-up, nebo krásně zářivé modré oční stíny se třpytkami. Následovala záliba v tmavě fialové rtěnce.

Dnes už se líčím úplně jinak a jsem si docela jistá, že mi to sluší.

Heligona

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Dobrého pomálu, to je heslo, které se při líčení vždycky hodí

Jak se líčíte vy, milé ženy-in? Mění se často váš styl líčení? Co si nejraději zvýrazňujete? Oči, nebo rty? Máte nějaký líčící fígl? Kdybyste si mohla vybrat jen jeden druh dekorativní kosmetiky, který by to byl?

Vzpomínáte si na své líčící začátky? Kde jste sháněla kosmetiku? Co na vaše "pokusy" říkali rodiče? Máte nějakou příhodu?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

a možná právě vy, získáte tento luxusní dárek zančky Oriflame

cena

Soutěž: Tvářenka

Reklama