Všude byla, všechno zná a od všeho má klíče. Takové vystupování nebývá moc společensky oblíbené. Ze strany své snachy ho musí snášet i devětačtyřicetiletá Jana s manželem. Stojí je to velké přemáhání, ale nic jiného jim nezbývá. Kdyby řekli svůj názor, přišli by o syna Dana.
5d1b2ec907934obrazek.png

Přezíravé chování

„Už od začátku nám byla synova přítelkyně nesympatická. Bylo poznat, že se na nás dívá spatra. Svým chováním nám dávala a dává najevo, že jsme hloupí vidláci z vesnice, kteří vůbec nevědí, jak to v životě chodí. Dělá to ovšem nenápadně. Tak aby to vypadalo, že nám jen dobře radí a že jí záleží na našem blahu,“ popisuje Jana.

Když Dan před pěti lety svou přítelkyni poprvé představil rodičům, všichni doufali, že vztah nebude mít dlouhého trvání a nakonec ztroskotá. „Svému synovi samozřejmě přeju to nejlepší, ale všichni jsme viděli, že jsou každý úplně jiný. Ale místo toho, aby všechno skončilo rozchodem, začala moje dnes už snacha přetvářet Dana k obrazu svému. Postupně jí začal zobat z ruky a plnit každé její přání,“ líčí Jana.

Vyčerpávající přetvářka

Před časem požádal Dan svou přítelkyni o ruku a brzy poté následovala svatba. Své rodiče tím velmi zarmoutil. „Snažili jsme se o tom s Danem mluvit, jestli to nechce ještě zvážit, ale jakmile řekneme něco proti jeho lásce, hned startuje. Bojíme se, že bychom o něj přišli. Určitě by se s námi přestal stýkat. Nechceme přijít o našeho jediného syna,“ vypráví Jana.

A tak nešťastným rodičům nezbývá než manželku svého syna trpět. Každá rodinná oslava a každé setkání je pro ně zkouškou trpělivosti a nervů. „Jsme docela upřímní lidé, takže ta přetvářka, kterou musíme pokaždé předvádět, je pro nás dost ubíjející. Já už se raději ani moc nezapojuju do hovoru. Snacha mě stejně hned něčím zpraží. Ale jsem ráda, že můžu alespoň vidět svého syna. Snad mi občas půjčí na hlídání i budoucí vnoučata,“ uzavírá Jana. 

Čtěte také:

Reklama