Následující dva příspěvky jsem spojil do jedné novinky. Jsou sice krátké, ale upozorňují na knížky, které rozhodně stojí za přečtení!
V této novince se sešla čtenářka Bekynka a čtenářka Henrrieta. Doufám, že se vám jejich knižní tipy budou líbit...
Zdravim,
nedam dopustit na maleho prince od Exuperyho, okouzlila a zasahla me v páté tríde zakladky a ovlivnila me na cely zivot. je v ni vsechno, vztahy, mravni hodnoty...je a neni pro deti... Hodi se stejne dobre pro tricetiletou kamaradku po rozchodu jako pro babicku...je puvabna. staci si vzpomenout :“ Clovek je zodpovedny za to, co si k sobe pripoutal“ nebo „Namaluj mi beranka“.
Preji krasny vikend,
Bekynka
Důvod doporučení: Kdo chce zavzpomínat na časy, kdy zítra již znamenalo včera (nebo spíš opačně?), ve školní jídelně bylo čtyři dny v týdnu UHO (univerzální hnědá omáčka) a nároží zdobily transparenty s nápisem Mupy mup, má jedinečnou možnost. V první knize - Hrdý Budžes - je reálný socialismus nahlížen pohledem malé školačky Helenky, z které se v druhé - Oněgin byl Rusák - volně navazující - stává studentka pražského gymnázia. Kdo to zažil, vrátí se v čase zpět, kdo nezažil, neuvěří. Připravte si kapesníky - humor zaručen, i když místy je to ten gogolovský „smích přes slzy“ (jak vidíte, taky jsem maturovala z ruštiny – tato poznámka budiž také nápovědou pro ty, kdo nerozluštili nápis z transparentu).
Henrietta
Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.
Téma dne 8.2.2013: Jakou knihu byste právě teď doporučila své kamarádce?
Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. V podvečer se dozvíte, který z příspěvků jsem odměnil zajímavou knihou Léky smutných od Pavla Gottharda (vydalo nakladatelství Host).
Nový komentář
Komentáře
pěkný příspěvek
kobližka — #8



gerda — #10 Nic z toho z knihy necítím. Zato se řežu smíchy nad myšlenkovými pochody a vyjadřováním osmileté holčičky. To je pro mě daleko důležitější než dobové zasazení.
Trefa:knihu jsem cetla,ale do divadla jsem se nedostala.
gerda — #10 Jistě máš pravdu,literatura to není,ale nemám potřebu každý den číst Dostojevského,abych si dokázala,jaká jsem čtenářka.Já se za přečtenou knížku označenou jako "oddychovka" vůbec nestydím.
Bára Hrzánová se mi dokonce dost zprotivila svým fanatickým zaujetím proti všemu z Východu. A Hrdý Budžes je rychlokvaška, která je poplatná dnešní době. Nic nového pod sluncem, za pár let bude mít někdo srandu zase z nás.
Literatura je o něčem jiném.
Malého prince jsem četla jako poměrně malé dítě, a líbily se mi obrázky.
Jinak jsem tomu houbeles rozuměla, a nechápala, bylo to na můj vkus trochu málo akční. Od té doby jsem už několikrát četla různé výklady, o čem to je a "co chtěl básník říci", takže vůbec nemám chuť to číst znova.
Hrdý Budžes neznám, ani knihu, ani divadlo, a bohdá to tak zůstane. Báru Hrzánovou neoblibuji.
*Lefff* — #7 ...."babička vůbec ničemu nerozumí,všechno zkazí a hlavně - měla by si vočuchat paní Boženku Veverkovou"
O Vánocích jsem si chodila na balkón "na jeden... no v nejhorším případě na dva vanilkové rohlíčky..."
- Četla jsem několikrát a viděla i v divadle. Řehtala jsem se a královsky se bavila. Letí to - bylo to ještě před našimi třemi ratolestmi. Doufám, že se do divadla za pár let zase dostanu
kuzle — #4 V knížce je toho víc a směješ se stejně
kuzle — #4 Knizka byla perfektni
, divadlo jsem nevidela, takze nemuzu srovnavat.
Hrdy Budzes jsem videla v televizi jako divadlo s Barou Hrzanovou v hlavni roli a triskala se u toho smichy, knizku si nejak neumim predstavit
carmi — #2 Já četla mohokrát a divadlo viděla 3X a šla bych zase
Hrdý Budžes jsem nečetla, ale viděla na divadle a byl to zážitek
Jo,Hrdého Budžese mohu doporučit,je to skvělé čtení.