Už se vám někdy stalo, že jste se „zamilovala“ do trendy džínsů, ale nosíte je minimálně nebo vůbec? Nejčastější příčinou je špatný výběr střihu vzhledem k proporcím. Každá postava si „žádá“ jiný model. Dnešní škola stylu vám poradí, jaký si vybrat k vašemu typu.

jeans

Dovolte mi úvodem krátkou osobní zkušenost. Poslední dobou džíny vůbec nenosím, protože nemohu najít střih, který by mi slušel. Sice se mi líbí úzké modely, které jsou teď hodně trendy, ale jakákoliv přiléhavost okamžitě odhalí mé hlavní nedostatky. Krátké a křivé nohy.  Jednou jsem se nad to chtěla povznést (a možná se nechala ošálit prodlužujícím zrcadlem), a „slimky“ si koupila. Ale doma jsem zjistila „holou“ pravdu: Tohle opravdu není pro mě. K mému typu postavy sedí pouze lehce rozšířené nohavice s botami na podpatku.

Nebýt možnosti výměny, ležely by mi ve skříni takřka netknuté dodnes.

jeans

Stalo se vám něco podobného? Jak vidíte, nebyly byste samy.

Jsou ženy, které to vůbec neřeší, a sebevědomě nosí všechno, co je in, i když jim to zrovna nelichotí. Ale i takové, které si pečlivě vybírají, aby se v oblečení cítily dobře. Pokud patříte k druhému typu, je dnešní Škola stylu právě pro vás.

Džíny jsou stálicí na módním nebi a většinou nechybí v žádném šatníku.  Někdo je bere jako oblečení pro volný čas, pro jiného jsou každodenní „uniformou“. Naštěstí je tolik střihů, barev a variant, že je z čeho vybírat.

Džíny může nosit žena jakékoliv postavy, ale aby v nich vypadala opravdu dobře, je třeba myslet na tělesné proporce. Jiné džíny budou slušet dlouhonohé dívce s chlapeckou postavou, jiné kypré a výrazně tvarované dámě.

Čtěte také: Alfou a omegou správného výběru oblečení, je určení typu postavy. Znáte ten svůj?

Široké boky a silná stehna - (postava X a postava A) Vybírejte střih zvaný „Bootcut“. Nemají český název, ale jedná se o kalhoty s mírně rozšířenými nohavicemi, které vyrovnávají šířku boků a stehen a navíc prodlužují nohy, protože zakrývají větší část boty a dají se nosit dost dlouhé. Když si k nim obujte podpatky, tím budete vypadat lépe. Pokud jste vysoká, můžete si dovolit i kalhoty do zvonu. Zvonáče budou slušet i ženám se širokými rameny,(typ Y) protože vyrovnají proporce.

jeans

Úzké boky, štíhlá stehna, ale kulaté bříško a rovný pas. (Postava typu Y) Budou vám slušet rovné střihy nohavic a kalhoty z pevnějšího materiálu. K vašemu typu se skvěle hodí vrchní díly jednoduchých střihů, které nezdůrazňují pas. Celek pak bude působit nadčasově, sportovně a přitom šik. Pokud máte opravdu hezky tvarované dlouhé nohy, nechte je vyniknout v úzkých džínách „slim“. Slimky sluší i štíhlým postavám X, v nichž vypadají velmi sexy.

jeans

Hubené a vysoké. Zdá se, že to mají jednoduché a sluší jim všechno, ale většinou mají hubená stehna, která nevypadají dobře v přiléhavých střizích. Lépe než slim džíny jim sluší široké džíny s vysokým pasem. Nohavice rozšířené už od boků přidají objem stehnům a postava nepůsobí tak „kostnatě“.

jeans

Dlouhonohé dívky s chlapeckou postavou. Záměrně píšu dívky, protože džíny typu „boyfriend“ sluší opravdu jen mladým a štíhlým. Dlužno podotknout, že tyto kalhoty, jak název napovídá, mají pánský střih a lehce „spadlý“ sed, takže zkracují nohy.

Čtěte také:

 

Reklama