Jeden pád nemusí znamenat konec. Chce to v sobě najít odvahu a vrátit se zase na začátek. Přesně jako v dnešním příběhu.

příběh

Vendula sportuje od malička. Dlouhé roky dělala sportovní gymnastiku, kde pádů bylo nepočítaně. Až v dospělosti přišla na chuť inline bruslím. I ty jí způsobily zranění, přesto na ně nezanevřela.

„Jízda na kolečkových bruslích pro mě představuje svobodu. Vítr vám fouká do vlasů a vy volíte tempo přesně podle sebe. Můžete se soustředit na rychlost a vytrvalost, anebo se naopak pohodově klouzat a kochat krajinou kolem. Dlouho jsme měla pocit, že jsem si na bruslích jistá a nemůže se mi nic stát, tím spíš, že vždy nosím chrániče a helmu.

Minulý rok mě přesvědčil o tom, že i malé banální „sednutí“ na zadek může znamenat několik týdnů velkého nepohodlí. Paradoxně jsem nespadla na silnici při velké rychlosti, ale v kiosku, kde jsem se vyhýbala muži, který šel proti mně a nesl několik půllitrů piva. Noha se mi na brusli zvrtla a já jsem upadla na bok; bylo z toho vykloubené zápěstí a fraktura vřetenní kosti. S pravačkou v sádře jsem pak v práci honila myš po obrazovce levou rukou, manžel mi musel každé ráno pomáhat se učesat a namalovat, zavázat si tkaničky byl hotový husarský kousek…

Na brusle jsem se ale samozřejmě vrátila. Pomaličku a opatrně. Možná někdo čekal, že je hodím do kouta a už nevytáhnu, ale brusle za to nemohou. A ten pocit z pohybu je zkrátka k nezaplacení.“

brusle

Pozor soutěž:

logoMáte zajímavý koníček, který je spojený s pohybovou aktivitou? Máte z něj radost a nechcete myslet na možná rizika, která s sebou sport či jiné aktivity nesou? Připravili jsme pro vás několik zajímavých příběhů. Vyzpovídaly jsme několik žen, které si to, co je baví, užívají a úvahami nad tím, co všechno se může stát, se nenechají ve svých aktivitách omezovat.

Zapojte se, zajímá nás váš příběh!

Máte to také tak? Můžete se těšit na náš seriál článků. Chceme vás inspirovat a budeme rádi, když se s námi podělíte o svůj příběh a popis toho, co máte rády. Baví vás lyžovat? Tančit, běhat či jezdit na kolečkových bruslích? Milujete jízdu na koni, na kole nebo na koloběžce? Máte slabost pro vysoké podpatky? Skáčete s padákem, potápíte se?

Je pro vás radost z toho, co děláte, důležitá a nechcete myslet na to, že se můžete zranit nebo se dostat do nesnází, i když vaše aktivity nejsou tak úplně bezpečné? Zajímá nás váš názor, vaše historky, příběhy, napište nám, co děláte, co vás baví.

Život se má žít. Nevzdávejte se věcí, které máte rádi.

Co můžete vyhrát? Krásné letní balíčky v hodnotě 500 Kč, které věnuje do soutěže NN Životní pojišťovna, ve kterých bude:

výhra

  • Lahev na vodu a ovoce
  • Krabička s nožíkem a lžičkou
  • Sluchátka
  • Blok Život se má žít

Od nás od redakce dostanete balíček s kosmetikou Dermacol – tělové mléko a sprchový gel s vůní hrušky v hodnotě 180 Kč.

dermacol

Své příběhy nám můžete vložit do této stránky, nezapomeňte, že pro jejich vložení musíte být na našich stránkách zaregistrované a přihlášené. Registrační formulář najdete zde.

Moc se na vaše příspěvky těšíme!

nn

Naše články, které vás mohou inspirovat:

Reklama