Ne každý dokáže vést tým. A pokud se do role nadřízeného dostane člověk, který se snaží nahradit chybějící přirozený respekt a zkušenosti křikem či sankcemi, je to hotová katastrofa. Takovou šéfovou teď vydýchává paní Líba (39). Její bývalá kolegyně totiž povýšila.

„Simona je pětadvacetiletá holka krátce po škole, která za sebou má jen minimální praxi. Dokud pracovala pár měsíců jako jedna z nás, dalo se s ní ještě vydržet. Vždycky to byla tak trochu namyšlená nanynka, která si myslela, že snědla všechnu moudrost a všude byla. Její rodiče jsou takzvaně za vodou, takže má, na co si vzpomene. No a teď i pozici naší šéfové,“ vypráví Líba, která už vážně uvažuje o tom, že změní zaměstnání. A nebyla by první z jejich kanceláře. Se Simonou totiž není k vydržení.

žena

„Kromě dokonalé sebeprezentace a naučených frází toho moc neumí. Svou práci nezvládá a hází ji na nás. Musíme za ni vyplňovat tabulky i reporty, radit co a jak udělat. Jenže když se proti ní někdo postaví, chová se jako saň. Kolegyně si jednou dovolila zkritizovat její pracovní postupy a už tu nepracuje. Ne že by ji rovnou vyhodila, ale ona raději sama odešla. Simona se na ni totiž zaměřila a vracela jí jeden úkol za druhým, což ona ve svých padesáti letech neměla zapotřebí, jak sama řekla,“ svěřuje se Líba.

„Nikdo z jejích nadřízených bohužel nevidí, co se u nás děje. V naší pobočce je totiž tím nejvyšším manažerem ona a ona také reportuje vedení do Brna. Samozřejmě hezky zkresleně. Možná si říkáte, proč se proti ní nepostavíme a ředitele neinformujeme, jaké ve skutečnosti je. To by ale stejně nemělo cenu. Drží nad ní ochrannou ruku, zná se s jejím otcem. Proč by taky jinak povýšili právě ji, že? krčí rameny Líba a dodává, že s kolegy doufají v jediné: Že se svou práci časem naučí a přestane se snažit vynutit si náš respekt metodou biče bez cukru. Nevím ale, jestli mám tolik trpělivosti, protože to evidentně hned tak nebude.“

Čtěte také:

Reklama