Pěkný příspěvek na dnešní téma nám poslala čtenářka s nickem eli.emanuela a my jí za něj samozřejmě děkujeme.

Dobrý den, posílám příspěvek k dnešnímu "vlasovému" tématu.

Neschopné kadeřnice

Mám divné vlasy? Nebo příliš velké nároky? Nebo jen neskutečnou smůlu na kadeřnice?

Byla jsem obdařena velmi hustou hřívou. Z fleku bych mohla dělat reklamu na vlasovou kosmetiku pro zvětšení objemu účesu. ;) A aby toho nebylo málo, vlasy se mi vlní. Působí tak ještě objemnějším dojmem. Ovšem každý pramen vlasů se vlní jinak – některé pramínky mám téměř rovné, jiné jsou zase téměř „prstýnkovaté“. A to je zřejmě jeden z kamenů úrazu.

Vždy, když jsem se nechávala ostříhat u nějaké „profi“ kadeřnice, dopadlo to hrozně. Chtěla jsem většinou jen zastřihnout konečky a trošku vlasy sestříhat. Kadeřnice mě ostříhala tak, že jsem odcházela s vlasy ještě objemnějšími. Vypadala jsem jako Whoopi Goldberg ve filmu Sestra v akci. A byla jsem chudší o pěknou sumičku.

Začala jsem proto chodit k „učňům“. K děvčatům, která se teprve učí, jak správně stříhat, barvit, ... Pravda, byly pomalejší, ale zase jsem zaplatila sotva polovinu částky, kterou by chtěla „profi“ kadeřnice. Byla jsem s nimi o něco spokojenější, ale i tak mi to nevyhovovalo. Představovala jsem si něco jiného.

Celá zoufalá z mé prý krásné, ale hrozně nepraktické hřívy, jsem se odhodlala k radikálnímu kroku. Vlasy dlouhé do půli zad jsem si nechala ostříhat – na kluka! Pro všechny v mém okolí to byl šok, ale já byla (dočasně) spokojená.

Bohužel se ukázalo, že s krátkými vlasy je víc práce než s dlouhými. Každé ráno jsem překvapeně pozorovala, co se mi během noci na hlavě „vylíhlo“. A hodinu se snažila z vrabčího hnízda vyrobit něco pěkného. Rozhodla jsem se proto nechat si opět narůst dlouhé vlasy.

Pak mi jednoho dne kamarádka oznámila, že si koupila speciální kadeřnické nůžky a „dělá pokusy na lidech“. Na dobrovolnících (většinou mužích) se sama začala učit, jak stříhat. Říkala jsem si, proč to nezkusit. Svěřila jsem se proto do jejích neodborných rukou. Párkrát mi přistřihla dorůstající vlasy. V podstatě na tom nebylo co zkazit, takže jsem byla spokojená.

Vlasy mi dorostly a já je měla opět do půli zad. Problém se začal opakovat.

Zásadní zlom přišel minulý víkend. Poprosila jsem kamarádku o ostříhání. Chtěla jsem zastřihnout konečky a sestříhat vlasy aspoň na 6-8 vrstev. Byla jsem první dlouhovlasá „klientka“ mé kamarádky. Obě jsme byly ze stříhání trošku nervózní. Jak to dopadne? Budu moct mezi lidi?

Když kamarádka dokončila svou práci, čekal mě šok. Nádherný šok. :) Poprvé v životě jsem byla ostříhána podle svého přání! Vlasy mám tak krásně sestříhány, že je po mnoha letech zase můžu nosit rozpuštěné, aniž by to vypadalo hrozně. Pravda, sem tam by se nějaký nedostatek našel, ale v mých vlnách se to ztratí. :)

Platila jsem velké peníze za stříhání u profesionálů, a byla to hrůza. Platila jsem menší peníze u učňů, a také jsem nebyla spokojená. Neplatila jsem nic u kamarádky, a ostříhání perfektní. A ještě jsme si u toho krásně popovídaly. ;)

Nechápu, proč lidé (hlavně ženy) utrácí velké peníze u kadeřníků. Mnoho mých kamarádek a známých si stěžuje, že jim to ostříhali jinak, že pokazili melír, ... Nejsou spokojení a ještě je to stojí spoustu peněz.

Nevím, co se v kadeřnických učilištích učí, když ve výsledku neumí člověka ostříhat či obarvit k jeho spokojenosti.

Nejlepší „kadeřnice“, která mě kdy stříhala, je moje kamarádka - samouk. Díky!

S přáním krásného dne eli.emanuela

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Co by za to jiná dala, kdyby měla takovou „hřívu“, jakou popisujete. Ale jak už to bývá, člověk je vždycky nespokojen s tím, co má.

Jak jste na tom s vlasy vy, milé ženy-in? Jste spokojené, nebo ne? Nechala byste se ostříhat od laika? Napište nám:

redakce@zena-in.cz

Reklama