620a3390d62d7obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Žlutá cibule

Říká se jí také kuchyňská cibule, protože kraluje naprosté většině receptů. Je nejčastěji pěstovaným, prodávaným i používaným druhem. Zasyrova má intenzivní, štiplavou chuť, která se po uvaření příjemně zmírní, zesládne, ale přesto zůstane výrazná. Díky vyššímu obsahu škrobu se během tepelné úpravy nerozpustí na kaši, takže ji můžeme s klidem také restovat. Díky tomu se skvěle hodí do základů pokrmů, je nezbytná v guláši, nejrůznějších omáčkách nebo perkeltech a v polévkách.

620a34414cf92obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Červená cibule

Je o něco jemnější a sladší chuti a vůně, než její žlutá kolegyně, přesto rozhodně nepostrádá potřebnou dávku štiplavosti a pikantnosti. Proto vás možná napadne udělat z ní guláš. Však k tomu přímo vybízí i její krásná barva. Jenže to by byla chyba. Dlouhé vaření jí příliš nesvědčí. Tepelnou úpravou ztratí i svou barvu. A do unylé modrošedé může obarvit i některé spolu s ní vařené potraviny. Například vejce nebo brambory. Použijte ji raději zasyrova, třeba do salátů. Velkou parádu udělá například v tom řeckém. A co víc, nepřipravíte se o cenné antioxidanty, které obsahuje. Pokud ji chcete přece jen tepelně upravit, zkuste ji grilovat, přidat do špízů, případně použít k výrobě chutney.

620a346660391obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Bílá cibule

Má velmi jemnou chuť, která v ústech po snězení nezůstane celou věčnost. A stejné to je i v případě delší tepelné úpravy. Chuť během vaření vyprchá, takže je v pokrmu zcela zbytečná. Kromě toho má i tenké slupky, které se rychle rozvaří. Použijte ji raději ve studené kuchyni. Pochutnáte si na ni v nejrůznějších pomazánkách, salátech nebo ji přidejte do hamburgeru. Často ji najdete v pokrmech mexické kuchyně.

620a3433d55c4obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Šalotka

Velké oblibě se těší ve francouzské kuchyni. Je oblíbená pro svou nasládlou, jemnou kořenitou chuť, které klasickou žlutou cibulí nikdy nedocílíte. Hodí se ale do všech receptů. Neocenitelná je například v polévkách nebo salátech.

620a34c8bfa96obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Zdroj informací: Health Line, Vím co jím, Bon Appetit

Čtěte také: