Stres a nervozita kvůli rošádám při blížící se volbě prezidenta se podepisuje i na duševním zdraví našich politiků. Předseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) například zavinil v sobotu dopoledne v Jablonci nad Nisou dopravní nehodu. Naštěstí se při ní nikdo nezranil. Podle jablonecké policejní mluvčí Ludmily Knopové dechová zkouška prokázala, že ani jeden z řidičů v sobě neměl alkohol.
 
Sobotka řídil Škodu Octavia a střetl se se Škodou Felicia. Škoda na obou vozidlech dosáhla podle mluvčí 70 000 korun. „Na přechod pro chodce vběhli lidé, kteří pospíchali na autobus. Felicia jela přede mnou a prudce zabrzdila. Už jsem nestačil zastavit a zezadu jsem do ní narazil. Nechci využívat poslaneckou imunitu a pokutu zaplatím. Přijdu zřejmě i o nějaké body,“ prohlásil Sobotka.

Jak ale vyplývá ze silničního zákona, předsedovi Senátu se žádné trestné body v kartě řidiče neobjeví. Z nehody vyvázli všichni účastníci bez úhony a nedodržení bezpečné vzdálenosti nepatří mezi přestupky, ze něž se motoristům trestné body připisují. Ve správním řízení hrozí Sobotkovi pokuta 1 500 až 2 500 korun.

Reklama