.„Už od začátku jsme věděli, že jsou mezi námi velké rozdíly, ale ta chemie byla silnější. Strašně nás to k sobě táhlo, takže jsme se dohodli, že to zkusíme,“ vypráví Beáta. Z rozdílných zájmů si Beáta a Erik zpočátku dělali legraci a snažili se to zlehčovat. Ona je introvertní a fixovaná na rodinu, on naopak extrovertní mladý muž s velkými pracovními ambicemi. Rok byl jejich vztah relativně harmonický, ale potom opadla prvotní zamilovanost.

5c87ab0a154f7obrazek.png

Každý na svém

Hodně jsme se snažili. Asi to byla od obou trochu přetvářka, která k začátkům patří. Já jsem vyrážela víc do společnosti a on mi toleroval, že jsem často trávila víkendy u rodičů. Jenže postupem času ta snaha vyhovět si nějak vyprchala,“ říká Beáta.

Oba začali trávit čas podle svých preferencí a přestali brát jeden na druhého ohledy. Erik není ochotný kvůli Beátě omezit práci a schůzky s přáteli. Beáta zase nechce vyrážet několikrát týdně na večírky s Erikovými kamarády. Jednou za čas se sice pohádají o tom, jak by měl probíhat jejich společný programu, ale jinak se každý věnuje tomu svému.

Když se nad tím zamyslím, spojuje nás asi jen záliba v cestování. Když jednou za čas vyrazíme na dovolenou, ani se moc nehádáme. Objevujeme nová místa a je nám fajn,“ poznamenává Beáta.  

A co křeslo?

Podle slov mladé dívky se už několikrát schylovalo k rozchodu. Ale ani jeden z nich není schopen udělat radikální řez. Zvlášť když si před pár měsíci našli nový byt a společně ho zařídili. Beáta tvrdí, že se milují, ale zásadní rozdíly mezi nimi jim nedovolují žít jako pár, ale spíš jako spolubydlící s benefity.

Je to hrozně těžké. Erika miluju, zvykla jsem si na něj, ale když si představím společnou budoucnost, nevidím vůbec nic, na co bych se mohla těšit. Občas zatoužím po romantické lásce, po muži, který by mě nosil na rukou, ale pak mě napadne, že nikdo takový stejně asi neexistuje. Zároveň nemám nejmenší ponětí, jak by to probíhalo, kdybychom se rozešli. Tři roky s jedním člověkem se nedají jen tak vymazat. Vím, že by mi chyběl,“ povídá Beáta smutně.

Na závěr si tragikomicky zažertuje: „A co by bylo s tím krásným novým křeslem, které jsme si společně koupili?“

Má podle vás smysl partnerství, ve kterém si každý hraje na svém písečku? Dokážete si představit, že byste takhle žila vy?
Foto: www.shutterstock.com

Přečtěte si také:

Reklama