Konečně po všech těch zklamáních našla muže, se kterým to vypadalo nadějně. Randili spolu už tři měsíce, když ji Pepa pozval na společnou večeři s jeho rodiči. Byla jsem radostí bez sebe. Je přeci skvělé znamení, že mě chce představit svým rodičům! To znamená jediné, počítá se mnou do budoucna. Na druhou stranu jsem byla z toho setkání trochu nesvá. Budu se jim líbit? Nebude jim málo, že jsem jen asistentka v realitní agentuře? Pepa je právník, možná si jeho rodiče, prý lékaři, ke svému synovi představovali lepší partii. On mě ale uklidňoval, že jeho maminka i nevlastní otec jsou moc fajn lidi,“ pouští se Alena do líčení svého příběhu, který někomu může připadat úsměvný. Ona se ale nesměje a její přítel teprve ne.
5a1c00a9c03cfobrazek.jpg

Když totiž přišli ke stolu, kde si už jeho rodiče vychutnávali aperitiv, nevěřila Alena vlastním očím. Ještě než ji Pepa představil, podávala už s úsměvem ruku jeho otci.Věřte nebo ne, byl to můj gynekolog! Jelikož je ale Pepa jeho nevlastní syn, nejmenují se stejně. Proto mě ani ve snu nenapadlo, že by mohli být příbuzní. Když jsme těm dvěma u stolu prozradili, odkud se známe, bylo na nich znát, že jim to velkou radost neudělalo. Po rozloučení byla Pepova nelibost už nade vši pochybnost,“ vypráví Alena, která dostala hned ve dveřích na výběr. Buď při první příležitosti změní lékaře, nebo je mezi nimi konec.

„Moje protesty, že přeci o nic nejde, a jeho táta je přeci profesionál, vůbec nebral v potaz. Jen mi suše sdělil, že by si nikdy nepomyslel, že vaginu jeho přítelkyně uvidí jako první jeho otec. Měla jsem se co držet, abych mu jednu nevrazila. Na druhou stranu musím uznat, že je to skutečně tak trochu tragikomické. A pokud je chlap žárlivý, může mu to vadit,“ přemítá Alena, která teď ale neví, zda přání svého přítele vyhovět.

„Jde o to, že jsme spolu krátce. Kdo ví, jak to s námi bude za měsíc, rok? A jeho táta je vážně skvělý gynekolog. V našem městě a okolí ten nejlepší. Nové pacientky nepřijímá, má plno, takže pokud bych od něho odešla, budu se jen těžko dostávat zpátky. A tak úplně nevím, jestli se mi chce riskovat své zdraví kvůli malicherným, dětinským vrtochům svého (zatím ještě) přítele,“ rozhoduje se Alena.

Čtěte také:

Uložit

Uložit