Jeho jméno zní tak trochu jako nějaký syndrom, ovšem jeho účinky jsou více než pozoruhodné. Podle bílé čarodějky Cassandry drahokam apofylit nese v sobě tuto inspiraci: Raději přejít k činu než čekat, až to za mne udělá vesmír! Toto poselství je podle mne nosná informace pro každého z nás. Tudíž apofylit bychom měli mít doma všichni. :-)

Z hlediska magické roviny tento úžasný krystal pomáhá při spojení s bytostmi z jiných dimenzí, od šamanských silových zvířat až po duchovní průvodce. Řekněte sami, neláká vás tato představa? Vědma Cassandra Easonová ve svém pojednání o apofylitu radí - podržte bezbarvý apofylit na slunečním nebo měsíčním světle, případně ve svitu svíčky, abyste objevili své osobní průvodce  a anděly nebo zlepšili úroveň komunikace s nimi.

Tento kouzelný kámen je možné z hlediska praktického použití požádat o pomoc při čištění prostoru, jelikož disponuje silou, která odčerpává negativní energii. Krystal apofylitu je dobré umístit poblíž středu pokoje, kde relaxujeme, jeho mocná a přitom jemná energie začne automaticky čistit prostor kolem sebe ve stylu feng - šuej. Esoterici doporučují, že pokud chceme apofylit využít tímto způsobem, je potřeba  jej jednou za měsíc očistit vonnou tyčinkou.

Tento skvělý drahokam lze použít i jako léčebný kámen, podle léčitelů apofylit dokáže mírnit příznaky astmatu, cystické fibrózy, senné rýmy, rozedmy plic a podobných dýchacích potíží. Další z jeho schopností je léčení kožních potíží a ekzémů, apofylitu se také mezi zasvěcenci, kteří pracují s energií, říká krystal reiki, jelikož jeho účinky podle jejich poznatků bývají podobné působení této léčivé metody…

Léčitelé doporučují položit krystal tohoto nerostu na místo čakry třetího oka na čele, abyste se mohli vnímat jako jeden celek a dostali vše, co jste pošetile, i když z lásky, odevzdali ze své identity ve prospěch těch druhých. Apofylit ve své zelené podobě se doporučuje jako drahokam nejlepší při hojení citových zranění a pro duchovní práci především na sobě samých.

Krystal s tímto zajímavým jménem dokáže odčerpávat negativní energii jiných nerostů, které se používají k léčení či se nacházejí v domě, je to nerost s výjimečnou schopností svádět lidi dohromady, hodí se i k nápravě lásky nebo porouchaných vztahů.

Čtěte také:

Reklama