K létu klobouky prostě patří a já je mám strašně ráda. Klobouk je skvělá tečka za oblečením. Nebo nad oblečením? To je fuk.
Ke kloboukům mám vřelý vztah už vzhledem ke své profesi. Kostým bez klobouku je takový nedodělaný. Něco mu prostě chybí. Když vejde dáma na jeviště a má perfektně sladěné šaty s kloboukem, nelze ji přehlédnout. Osvětlovači sice řvou, že jí není vidět do obličeje, ale oni módě houby rozumějí. Klobouk sice hodí letmý stín, ale zároveň vygumuje pytle pod očima a dodá výraz neodolatelné svůdnosti.

Ale to jsem se zase zasnila a vrátila do divadla. Dnes chci mluvit o kloboucích civilních. A kdy jindy si jich můžeme do sytosti užít, aniž bychom vzbuzovaly zbytečně pozornost, než v létě? Navíc nám ochrání vlasy před šisováním a oči před vráskami. A věřte, neznám jedinou ženu, které by klobouk vyloženě neslušel.

Záleží jenom na tvaru, materiálu a barvě. Jde jen o to udělat si čas, vzít si ji do parády a hledat, zkoušet a nenechat se odradit „ksichtěním“ prodavačky.
Co vy na to? Vezměte s sebou dobrou kámošku, dejte si předtím dvojku vína a udělejte si z toho zábavu. Pochybuji, že si nějaký klobouk neodnesete. A počkejte, až si vyslechnete pár komplimentů, už ho nesundáte z hlavy.


Upřednostňuji klobouky, které se dají formovat. Po obvodu mají tenký drát, takže drží tvar a vy si ho můžete přizpůsobit stylu oblečení. Můžete si z něj „nakroutit“ elegantní „florenťák“, nebo ohnout krempu vpředu, jako piráti z Karibiku. Výraz záhadné krásky vám zase dodá krempa sklopená dolů a černé brýle.
Někomu bude slušet zase klobouk po „kovbojsku“. Takto tvarované slamáky se letos zase vrátily do módy. A jestli nevlastníte přímo „stetson", stačí krempu ohnout po obou stranách nahoru a je to.Klobouků je přece celá řada. Háčkované, trochu neforemné hučky, široké elegantní slamáky nebo třeba  jednoduché plátěné kloboučky, jako nosí námořníci.

Tak co, milé ženy-in, přesvědčila jsem vás?
Nebylo třeba?
Jste vyloženě kloboukový typ a ráda je nosíte?
Nebo to půjdete alespoň zkusit?
Pochlubte se se svým úlovkem, jsme zvědavé, že?