A vida, další příspěveček na dnešní téma je tady. Děkuji za něj čtenářce s nickem Ježurka.

Ono se řekne neřesti, ale jak mám já sama vědět, jaké mám neřesti? Honoré de Balzac řekl: ZÁVIST JE NEJHLOUPĚJŠÍ ZE VŠECH NEŘESTÍ, NEBOŤ NEPŘINÁŠÍ NIC.

Je to svatá pravda, tedy že je závist moc zlá a proto já nezávidím, aspoň jsem o tom přesvědčena. No, je pravda, že si někdy říkám proč zrovna já tohle ano a tohle ne, ale určitě to není v zásadních věcech, ale v maličkostech. Ačkoli když mi tak teď plynou myšlenky, tak si uvědomuji, že jsem vlastně trochu škodolibá.

Pamatuji si, jak se nedávno moje maminka chudinka praštila do hlavy o otevřená dvířka kuchyňské linky, no a jak to bouchlo, tak jsem se začala smát. Pak jsem se ovšem omluvila a sama sobě vynadala, když jsem viděla, jakou měla maminka bouli.

Ale také se umím zasmát sama sobě, jeden čas jsem měla takové období, kdy jsem často padala na zem. Prostě jen tak jsem šla a  bác. To jsem se ale v 99 %  vždycky smála, dokonce jednou i v případě, kdy mi lékaři diagnostikovali čtyři zlomené nártní a prstní kůstky a sanita mě vezla domů.

Ale když to vlastně tak krátce shrnu, myslím si, že se vlastně s odpuštěním "chechtám" všemu a někdy je to opravdu až nevkusné. Jinak si ale myslím, že jsem normální a jako taková mám nejen kladné, ale i nějaké záporné vlastnosti a tím i neřesti, jenom si je každý těžko a nerad uvědomuje! Já se tedy aspoň řídím tím, že veselá mysl je půl zdraví a smích prý prodlužuje život, tak to kdyby platilo, tak mám už teď stovku jistou.

Ježurka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To s vámi souhlasím. A že je člověk tvor trochu zlomyslný? Když ten smích není zlý, tak se to dá odpustit. Většinou se svému „neštěstí“ zasměje i ten, kterého se to týká. Někdy mu nic jiného nezbývá.

Ještě máte čas, milé ženy-in, vyjádřit se k dnešnímu tématu a vylosovat si dobrou vlasovou kosmetiku GLISS KUR

Napište mi na dnešní téma

redakce@zena-in.cz

Reklama