„Když jsem potkala Milana, měla jsem za sebou zrovna jeden nevydařený vztah. Ale předsevzetí, že si udělám v randění pauzu, mi moc dlouho nevydrželo. S Milanem mi bylo opravdu fajn, asi tím, že byl starší, působil vyzrálejším dojmem než mí předchozí partneři,“  říká Jitka.

Jitka a Milan spolu rok randili, rok spolu bydleli a poté přišla žádost o roku. „Svatba byla menší. Milan už měl jednu za sebou a já si na velkolepé večírky taky moc nepotrpím,“ vypráví Jitka.
5c921da0326ddobrazek.png

Chci dítě!

Ještě před svatbou pár několikrát debatoval o společné budoucnosti. Jitka během těchto rozhovorů několikrát zmínila i to, že už má nejvyšší čas na děti, protože v pozdějším věku už může být početí obtížnější. „Milan od začátku věděl, že chci děti. Ale je pravda, že on se k tomu nikdy nevyjadřoval. Neřekl, že on taky, ale ani to nezamítnul. Vždycky se mu podařilo převést řeč trochu někam jinam. Já jsem nicméně tak nějak počítala s tím, že děti mít budeme,“ líčí Jitka. 

Krátce po svatbě oslavila Jitka osmadvacáté narozeniny a její touha po miminku stále rostla. „Milanovi jsem řekla, že bych ráda vysadila antikoncepci. Nic nenamítal, takže jsme se začali snažit,“ pokračuje Jitka.

Marné snažení

Když se ani po tři čtvrtě roce snažení žádné těhotenství nekonalo, oba partneři podstoupili vyšetření plodnosti. Jitčiny výsledky byly v pořádku a Milanovi prý také. „Milanovi bylo trochu trapné, že si má nechat jít vyšetřit spermie, takže odmítnul můj doprovod. Potom přišel s tím, že podle lékaře je všechno v pořádku. Po dalším půl roce, kdy jsme chodili na masáže, meditovali a jedli absolutně zdravě, už jsem začala být opravdu nervózní,“ přiznává Jitka.

Nejsem chlap

Jitka začala shánět zaručené recepty, jak otěhotnět od všech známých. Úplně ji to pohltilo. Po dalším půl roce došla Milanovi trpělivost. Při jedné z hádek, kdy odmítal zajít za vyhlášeným šamanem, na Jitku zakřičel: „Stejně je to zbytečný. Jsem neplodnej, nejsem pořádnej chlap!“

„Nemohla jsem uvěřit tomu, co slyším. Z Milana nakonec vypadlo, že to věděl už dávno před svatbou, rozešli se kvůli tomu i s první ženou. Když jsem se ho ptala, proč mi lhal a nechal mě snažit se jako šílenou, když jsme mohli třeba adoptovat, odpověděl, že se cítil hrozně, že mi nemůže dát to, po čem toužím. Nedokázal mi to prý říct, i když se několikrát snažil,“ povídá Jitka smutně.

Manželství Jitky a Milana to poznamenalo. Jitka se odstěhovala k rodičům a přemýšlí, jak s novou informací naložit. Neví, jestli má Milanovi odpustit, že jí takovou dobu lhal. Nabízí se také otázka, jestli vlastně manželství vzniklo. Jeden ze snoubenců totiž při jeho uzavření lhal o svém zdravotním stavu. 

Reklama