Pouhá čtyři představení zbývají do konce roku 2012 muzikálu Johanka z Arku, Krysaře můžete letos shlédnout už jen desetkrát a Tajemství pětkrát. Kdo si tedy nechce nechat ujít tyto muzikálové skvosty, měl by se na ně do pražského Divadla Kalich vydat co nejdříve.

Johanka z Arku

Muzikál Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové o francouzské světici Johance z Arku je odbornou i diváckou veřejností hodnocen jako jedno z nejlepších původních českých děl tohoto žánru.

Johanka

Na svůj účet si připsal celou řadu úspěchů a navíc zaujal i za hranicemi. Jeho inscenace v Divadle Kalich je korunována oslavnými recenzemi a nominacemi na prestižní hereckou Cenu Thálie pro obě představitelky titulní role Báru Basikovou a Lucii Šoralovou. Po jejich boku excelují v dalších rolích Kamil Střihavka, Vilém Čok, Ondřej Ruml, Jan Kříž, Jiří Zonyga, Vladimír Marek či například Dalibor Gondík.

Krysař

Kultovní představení Krysař je prvním autorským muzikálovým počinem Daniela Landy. Podmanivý příběh tajemného muže v kápi má na svém kontě více než 1000 repríz. „Vzal jsem to jako výzvu vytvořit  muzikál,  v němž je daleko důležitější, co se děje uvnitř příběhu, než jaké stojí na jevišti kulisy a jak drahé mají herci kostýmy.

Krysař

Muzikál jako žánr mě nikdy neurážel, neiritoval. Je to umělecká disciplína jako jakákoli jiná,“ vysvětluje Daniel Landa, co ho vedlo k nápadu vrhnout se do muzikálových vod. V titulní roli se těšte na skvělého Ladislava Spilku.

Tajemství

Že se v nich dokáže pohybovat suverénně a s noblesou, dokázal také svým druhým muzikálem Tajemství. V něm vypráví napínavý mystický příběh, v němž se kolem hlavních hrdinů začínají dít nevysvětlitelné věci a oni postupně – společně s diváky – přicházejí na to, proč k těmto událostem dochází.

Tajemství

Kdo tento muzikál navštívil, ten si prý nosí poselství představení už navždy v sobě. O roli hlavní hrdinky se v něm střídají Lucie Vondráčková a Michaela Kuklová.

Více na www.divadlokalich.cz

Reklama