Ve spolupráci s Masarykovou střední školou chemickou (MSŠCH) připravilo Atrium Flora více než 30 chemických pokusů. Nevšední den bude zakončen slavnostním ohňostrojem.

Ať už jste milovníky chemie, nebo vás zajímá jen okrajově, přijďte si 23. října do Atria Flora chemické pokusy a experimenty vyzkoušet na vlastní kůži. Připraveno pro vás bude na 30 atrakcí. Venku před vchodem z Vinohradské ulice budou pokusy s plameny a spoustou barev. Čeká vás experiment s hořící rukou, barevný oheň či mini ohňostroje. S pomocí suchého ledu pak mladí chemici vykouzlí úžasné barvy – těšit se můžete i na duhu.
5bc99c4faa877obrazek.pngUrčitě vyzkoušejte forenzní pokusy, tedy ty s otisky prstů nebo farmaceutické pokusy – například výrobu tablet či titraci. Díky fotometrii se naučíte poznávat barviva v nápojích a potravinách a nebudou chybět ani různé laserové pokusy. Zkusit si budete moci i analýzu potravin, konkrétně například zjišťování obsahu tuků a vápníku v mléce. Nezapomeňte navštívit také chemikův fotokoutek nebo chemickou „kuchyni“, kde si s pomocí tekutého dusíku vyrobíte zmrzlinu. Uvidíte tak jedinečné spojení chemie a jídla v podobě molekulární gastronomie. Celý program zakončí v 18.30 slavnostní ohňostroj, na který se mohou těšit všichni návštěvníci Atria Flora.

Aktuální informace naleznete na webových stránkách www.atrium-flora.cz nebo na www.facebook.com/AtriumFlora.
 
 

Reklama