Podzim má proměnlivou tvář. Je krásný a zároveň i ponurý. Jednou si plnými doušky užíváme nádherné zbarvené přírody, vůně ohně při pálení listí, romantické procházky a jindy se nám ukáže jeho odvrácená tvář. Pochmurné počasí a brzké stmívání v nás dokáže vyvolat stejně laděnou náladu. Důležité je se nedat a mít stále úsměv na rtech.

 1. Dbejte na vyvážený jídelníček - Ten je velmi důležitý. Hlídejte si neustálý přísun ovoce a zeleniny. Proti špatné náladě skvěle funguje sladké, ale jen to správné. Kvalitní vysokoprocentní hořká čokoláda je skvělým bojovníkem k vyhnání negativních myšlenek. Stejně fungují i ořechy, ryby, luštěniny, med a různá semínka.
 2. Naučte se vypnout - I chvilka relaxace dokáže zázraky. Jistě i vy, zaneprázdněná žena, si najdete půl hodinku sama pro sebe, kdy se budete hýčkat a užívat si sama sebe. Zkuste si vyčlenit nejlépe každý den pár minut pro svůj klid.
 3. Vyzkoušejte aromaterapii - Vůně v nás dokáží vyvolat příjemné pocity a vzpomínky. Právě v tento čas se obklopte vonnými svíčkami a do vany si přidávejte více oblíbené pěny.
 4. Ve zdravém těle, zdravý duch - Několikrát opakované téma, jenže ono to opravdu funguje. Přestaňte se vymlouvat, že nemáte peníze, abyste chodila do fitka. Zcela postačí, když se alespoň dvakrát týdně půjdete proběhnout. Navíc na internetu lze dohledat spousty návodů, jak efektivně cvičit v pohodlí domova.
 5. Dovádějte - Sex. To je snad ta nejlepší terapie na světě. O jeho blahodárných účincích si můžete přečíst ZDE (klikni)
 6. Mluvte sama k sobě - Opravdu nebudete za blázna. Většina žen se nemá ráda. Velká chyba! Každé ráno, nebo večer, si stoupněte před zrcadlo a pochvalte se za něco. Může to být podařená schůzka, hezky nalíčené oči či vynikající večeře. Naučte si sama sebe vážit!
 7. Uspořádejte pyžamovou party - Je naprosto přirozené být někdy sama, pobrečet si nad svým „neštěstím“, ale nemělo by to být často. Pokud se nebudete cítit dobře, zavolejte kamarádkám a uspořádejte si dýchánek u sklenky vína. Jen pozor, aby alkoholu nebylo moc, i když to také občas není na škodu.  

happy

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Na další stránce naleznete více tipů, jak zatočit s podzimními chmury


 1. Pořádně se prospěte - Nic neudělá lepší službu tělu a mysli, než kvalitní spánek.
 2. Pouštějte si svou oblíbenou muziku - Nic nenabudí člověka více, než příjemné tóny. Pokud tedy není vaší oblíbenou písničkou Toni Braxton - Un-Break My Heart. Pusťte si něco rytmického a chvilku si tančete. Nelamte si hlavu nad tím, že to neumíte. Třeba vás bude pozorovat soused odnaproti a svými pohyby mu také zlepšíte náladu. To je hned důvod k dvojí radosti.
 3. Udělejte si radost - Peníze budou, my nebudeme. Řiďte se tím. Líbí se vám ty kozačky za výlohou? Kupte si je! Nic ženu nepotěší víc, než když si pořídí něco hezkého.
 4. Odpoutejte pozornost - Od negativních myšlenek je potřeba utéct, ať vás nechytnou. Pokud na vás poleze podzimní splín, vezměte si do ruky knihu, přečtěte si, co je nového na vaší oblíbené Žena-in, luštěte osmisměrky či vybarvujte omalovánky, ty jsou báječným rozptýlením.
 5. Hezky se naličte a oblečte - Ano, sice i nenalíčené jsme krásné, ale ruku na srdce, s trochou pomoci je to podstatně lepší. Ráno si přivstaňte a dejte si na sobě záležet. Vyberte si něco hezkého ze šatníku, včetně krásného spodního prádla, na nohy obujte vysoké podpatky. Uvidíte, že zájem mužů vám náladu ihned změní.
 6. Přestavte byt - Už dlouho přemýšlíte, že byste ložnici přestavěla? Teď je ten správný čas. Myslete i na správnou volbu barev. Zelená, modrá a fialová harmonizuje, proto se hodí do ložnice.  Oranžová je barvou radosti a spokojenosti. Žlutá je kreativní a mozek nakopává. Růžová je barvou naděje a lásky.
 7. Mazlete se svými chlupatými miláčky - Teď nemáme na mysli vašeho partnera, ale vašeho čtyřnohého mazlíka. Je vědecky dokázáno, že tato technika odbourává stres.
 8. Vsaďte na bylinky - Meduňka, třezalka, levandule či heřmánek vás dokáží vaší mysl zklidnit. Pokud chcete vyzkoušet třezalkový čaj, tak raději až po všech povinnostech. Má totiž opravdu skvělé tlumící účinky.

Čtěte také:

Reklama